| Sara2 a întrebat:

Daca de la o activitate sedentara, adica trezit zilnic la 12, lenevit toata ziua, am trecut la o activitate, mers 5 zile pe saptamana la sala, trezit de dimineata la 8 mult efort e posibil sa intarzie menstruatia? sau e posibil sa fiu insarcinata? am o intarziere de 4 zile deja, mentionez ca ma protejez cu prezervativ, dar sunt foarte stresata k nu imi vine, trebur de frica cand ma gandesc la un test de sarcina

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stresul vad ca nu-l pui in calcul. Duce la dereglari hormonale si el.
Plus ca,nu te gandesti la frigul de afara si la posibilitatea sa ai si o mica raceala la ovare,de care sa nu-ti dai seama nici tu!
Stiu ca te-ai protejat si iti cunosc teama obsedanta ca ai putea ramane insarcinata,dar evita stresul asta vesnic,numai rau iti faci!
Si,ai rabdare!
Oricum,orice ar fi, deocamdata e prea devreme sa te agiti!
Relaxeaza-te, te rog!

| ConnstanntiN a răspuns:

Total de acord cu greece12

| Paradise a răspuns:

Și mie mi-a întârziat tot cam atât. Nu mai fii stresată, că la fel am pățit și eu; mi-am făcut griji după 1 zi, 2. și din cauza la stres nu mai îmi venea, după m-am gândit să încerc să mă liniștesc să nu cumva să fie din cauza asta și a 2-a zi mi-a venit. Încearcă să stai liniștită și tu, îmi dau seama că nu e așa simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei in calcul si stresul, care sigur e de vina. Dar pana la urma si daca faci un test de sarcina vei scapa de indoieli si vei sta linistita. In momentele astea trebuie sa fi tare, teama pe care o ai este ingrozitoare, te cred. Mult succes.