| gya_7749 a întrebat:

Daca el ia antibiotic, are vreun efect asupra anticonceptionalelor? fundahappy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NUUU, anticoncepţionalele sunt luate de tine - DOAR dacă iei tu antibiotice, poate scădea efectul tabletelor anticoncepţionale ( depinde şi ce antibiotic vei lua )!

Deci, NU ai de ce să te nelinişteşti - efectul contraceptiv este acelaşi ( în continuare )!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns:

Daca el ia nu are legatura, in schimb daca tu iei antibiotice eficienta pastilelor scade si e recomandat sa folosesti o masura suplimentara de protectie(prezervativul)

| TymbarkCo0L a răspuns:

Sper ca u iei anticonceptionale nu ellaughingcam asta reiese din intrbarea ta

| gya_7749 explică (pentru TymbarkCo0L):

Da eu iau scuzelaughing

| TymbarkCo0L a răspuns (pentru gya_7749):

Nu are ce sa se intample ca nu iese prin furtun antibioticutongue

| Nieuwenhuis77 a răspuns:

Nu. N-are nimic.