| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești îmbrăcat în haine scumpe ești mai atractiv pentru fete?

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Pentru proaste și următoare zdrențe da. Daca ești îmbrăcat decent și cât să arăte bine, dar ai și o gândire foarte dezvoltata și nu îți stă gândul la semințe și manele da, ești atractiv. Pur și simplu hainele scumpe nu însemana nimic. Uite, muncești de rupi nu știu pe la șantier, livrări sau altele și care e premiul pentru toate astea? Un televizor nou? O mașină nouă? Perechii aia de gucci pe care oricum nu ti permiți? De ce sa fac asta când eu arat bine și cu niste blugi albastri și cu un tricou alb sau negru care împreună fac vreo 100 lei?

22 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

In lumea superficiala in care traim, unde averea este cel mai important lucru, eu zic ca da, multe femei acorda mult mai multa atentie unui barbat imbracat in haine scumpe. De aceea, multi barbati bogati si foarte bogati, prefera sa poarte haine normale, incercand sa nu atraga atentia asupra lor si sa trieze lipitorile.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da frate

| epurasu a răspuns:

Asta este cum se spune,, branza buna in burduf de caine,, nu e concludent! si da pentru unele, apoi se trage concluzia!

| RAY a răspuns:

Pai si fața ti o schimbi cumva? Intelege ca orice om observa fața prima oara si pastreaza contactul vizual la fața,eu cumpar de calitate si ce imi place dar rar,poartă niste ochelari, lasati barba, auto provoacate mereu, fa un sport mai extrem asa, daca esti mort ca socializar e greu

| alina2k18 a răspuns:

Daca arati bine dawinking ca daca esti 2 pe 2 slabe sanselaughing

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Nici nu te umezești la vagin daca e urat

| Eireann a răspuns:

Nu, este mult mai important sa fii imbracat ingrijit si adecvat ocaziei. Daca ai 18-20 de ani merge foarte bine sa porti o camasa cand scoti o fata in oras.

| alexalx1234 a răspuns:

Da. Că doar lucrurile materiale le impresionează.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru alexalx1234):

Si frumusetea fizica!

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Toti avem aveti care avem iubite, recunoașteți ca sunteti urati si morti social

| alexalx1234 a răspuns (pentru RAY):

Sunt resemnat de 3 ani.

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu noi ne am ales înfățișarea fizica,te inteleg foarte bine,dar ce sa faci, eu unu am avut ocazi, dar aveam anexitate, timiditatea, lipsa experientei

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu haina omului să te impresioneze, ci inteligența lui.

| Paul754880338 a răspuns:

"Haine scumpe" si "atractiv" sunt notiuni relative. Atractiv?! Sa nu uitam ca frumusestea sta in ochii privitorului, deci nu se poate sa fii votat in unanimitate ca atractiv. Apoi, haine scumpe poti cumpara de la un magazin din centru ce plateste o chirie mare, dar asta nu justifica si calitatea produsului, sau poti cumpara o haina decenta ca pret care sa vina bine si sa faca impresie, pe un corp ingrijit. Mai degraba vad in aceasta intrebare o cautare a unei scurtaturi. Adica se poate plati cu bancnote obtinerea unei imagini bune? Pentru ca altfel ar fi cam mult de lucru in realitate pentru aceasta imagine. Raspunsul meu este NU.

| IgnatVictor a răspuns:

Aș spune că nu, dar am cunoscut mult prea multe fete care pun accent pe haine. Oribil lucru. Dar, oricum, există și fete care te apreciază așa cum ești. Am cunoscut și din astea. Lumea e un loc diversificat. O să găsești tot felul de persoane de-a lungul vieții. Deci, răspunsul concret la întrebare ar fi: uneori da, alteori nu. Depinde pe cine întâlnești în cale.

| Willis a răspuns:

Nu.
Totul ține de tine, de caracter, și de educația care o ai. Nu hainele fac pe om...

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Willis):

Totul tine de trasaturile faciale, nu ce ai scris tu acolo! Cel putin cand vorbim de atractie, asa e!

| RAY a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Corect

| Dhdhhdhfhfh a răspuns:

Da

| Mirela097446i9 a răspuns:

Pentru mine nu! Poate sa fie sarac ca nu ma intereseaza. Cel mai important pentru mine e sa fie modest, sa fie rupt cu totul din trendurile astea care au aparut acum: manele, glume proaste, tupeu ordinar- lucrurile astea nu mi plac deloc. Imi plac baietii care au putine persoane langa ei, dar de calitate. Imi plac mult cei care sunt tacuti. Sau cei care nu se lauda ca sunt ei vai de mine smecheri. In fine, v ati prins voi