| anonim_4396 a întrebat:

Dacă fac dragoste cu prietena mea zilnic, se poate întâmpla ceva? Dacă actul sexual durează 25-30 minute e prea mult sau prea puțin? Avem amândoi 19 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Numarul actelor sexuale precum si durata acestora variaza in functie de; preferinte, dispozitie, varsta, atractia dintre parteneri, etc. precum si de durata/timpul necesar atingerii/obtinerii placerii si satisfactiei finale, adica a orgasmului si ejacularii. Acum, in aceste momente sunteti la varsta la care organismul isi cere drepturile in materie de sexualitate. Sa aveti parte de satisfactii sexuale cat mai multe si cat mai placute.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample decat sa va plictisiti la un moment dat

| Emilian65 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca faceti sex protejat.

| Oana92 a răspuns:

Da se poate intampla ceva. Se poate sa va simtiti foarte binewinking Nimic de rau. Distactiewinking

| Eduard196 a răspuns:

Mai sa stii ca daca faci prea des o sa iti piara motivatia, o sa te plictisesti si plus de asta o sa scada testosteronul. hormonul care te face barbat si care dupa un act sexual se pierde si se reface abia dupa 7 zile. De el depinde dispozitia ta si anume cu cat e mai ridicat cu atat te simti mai bine, in ca contrar te poate baga si in depresii despre care tu o sa zici ca nu stii de ce le ai sau ca e grea viata etc. daca vrei sa faci sala o sa creasca muschii mai repede pentru ca testosteronul participa la asa ceva cu conditia sa ii daivtimp sa se refaca. Si poti sa mai cauti despre testosteron. Deci cel mai bine ar fi sa mai rariti putin actele sexuale mai ales ca un act sexual e muult mai placut dupa o pauza. Ca de exemplu puneti-va de acord sa nu mai faceti o saptamana sa vezi atunci cum o sa fie sexul. Daca faci in fiecare zi o sa obosesti organismul care nu o sa mai produca hormonii care va tin relatia si nuvo sa mai simtiti nimic unul pentru altul si automat o sa vedeti ca relatia nu isi mai are rostul si "te pup pa pa"