| anonim9998 a întrebat:

Timpul masturbarii va fi acelasi cu timpul ejacularii in actul sexual? am 16 ani si masturbarea dureaza aprox. 5 minute si sunt virgin. cand voi face sex, va dura la fel de putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

La inceput da, pe parcurs nu happy

| anonim9998 explică (pentru Ekcstsy):

Dupa avatar cred ca esti matur, spune-mi, este normal sa dureze asa de putin masturbarea, trebuie sa iti spun ca eu stau incordat cand fac asta, m-am gandit ca de aceea dureaza asa de putin.

| Ekcstsy a răspuns (pentru anonim9998):

E si normal sa stai incordat de vreme ce inca nu ti-ai inceput viata sexuala. Este oarecum ceva nou pentru tine, si chestia e, atunci cand te masturbezi, faci exact ceea ce iti place stii sigur ca acele lucruri te excita si de asta si durata scurta. Cand vei avea langa tine o persoana de sexul opus, poate la inceput vei face la fel, nu va dura f mult dar cu timpul, vei prelungi actul. Plus ca, una e mana ta... alta e mana sau organul feminin happy. Stai fara griji in concluzie e ceva normal.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dureaza mult mai putin decat durata masturbarii.

| bogdan72 a răspuns:

De obicei ar dura mai putin pentru ca te exciti mai repede si mai tare, dar tinand cont ca nu faci continu si nu la viteza masturbarii (gen elicopter laughing ) ar putea sa dureze mai mult. Depinde si daca ai preludiu, daca schimbi multe pozitii etc.