| Mirceadumb a întrebat:

Am 16 ani iar prietena mea 14. maine merg la ea si am decis sa ne incepm viata sexuala, dar mi-e frica ca nu o sa stiu ce o sa fac. Pur si simplu atunci cand incepem sa facem dragoste, se intampla totul ca in filmele XXX? cam cat timp dureaza actul sexual si cum imi dau seama daca partenera este satisfacuta?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu esti constient ca ceea ce faci este infractiune si apoi va trebui sa te denunti singur si sa iti primesti pedeapsa (sau va anunta politia ginecologul la care partenera ta va merge pentru prima consultatie obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale). Ar trebui sa fii mai ingrijorat pentru sanatatea ei si viitorul tau. ea e un copil probabil cu probleme psihice si nu cunoaste riscurile. Tu ai si tu ceva probleme psihice care o sa se agraveze in inchisoare, fiindca vei fi pedepsit pentru viol si violatorii sunt subiectul altor violuri in inchisoare. Daca te-ai gandit macar sa faci o asemenea grozavie, du-te urgent la un psihiatru. Si departeaza-te de fetita respectiva inainte de a o nenoroci si ate nenoroci si tu. Chiar crezi ca merita 6-7 ani de inchisoare? Acum esti viteaz, iti spui: fac o data sex, apoi fac inchisoare, dar macar am facut sex. Dar apoi o sa te razgandesti si va fi prea tarziu vei regreta atat ca ai ajuns sa-ti pierzi tineretea si viitorul dupa gratii cat si ca ai expus-o pe ea la cancerul de col (presupun ca esti informat privind riscurile pentru o femeie care isi incepe viata sexuala inainte de 17 ani). ea clar nu are discernamant de accepta asa ceva stiind la ce riscuri se expune, probabil are un comportament usor suicidar (multe adolescente isi doresc sa moara si fac diverse demersuri in directia asta: isi incep viata sexuala precoce, se drogheaza, se taie, umbla pe strazi periculoase noaptea, iau pastile cu pumnul), dar tu nu ai nici o scuza la 16 ani sa ai atat de putina minte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu strica copilaria fetei, ia si te uita la filmele tale xxx si cand ai sa stii ce inseamna sa faci sex atunci sa te gandesti la asta.

| Emilian65 a răspuns:

Ar fi bine sa mai amanati acest moment. Pana cand? Pana cand ea va implini macar 17 ani.

| Alcyon a răspuns:

Mai bine o lasi sa mai copilareasca. La 14 ani, inca nu e constienta de toate riscurile pe care le implica un act sexual (de a ramane insarcinata sau de a face o boala venerica). Si ca sa-ti raspund la intrebare... Nu, nu e ce vezi in filmele XXX. Aia-s actori, cu ani de experienta (sexuala) in spate. Ca sa nu mai spun, ca tipele de multe ori mimeaza o placere pe care probabil ca nici n-o simt, fiindca asa le cere regizorul. Cat despre cat de satisfacuta o sa fie partenera... O sa se simta cam ca atunci cand cazi cu fundul in urzici, pentru ca trupul ei nu e suficient de dezvoltat pentru sex. Vezi ce faci. Poate-o lasi gravida si pe urma o sa ai balamuc pe cap cu parintii ei. Or sa te bata aia de-o sa-ti treaca toata pofta.

| SunnyDay88 a răspuns:

16ani, serios? ce te grabesti asa? ce o grabesti pe ea asa?

| Copiliţă a răspuns:

- Aha, si eu ar trebui sa ma simt prost ca al 17 ani n-am facut chestia asta?
- Fata asta ori nu gandeste ori e fraira sa faca asa ceva la 14 ani, habar n-aveti cu ce se manca chestiile astea, intai ar trebui sa te informezi din surse sigure cum sta treaba-n capitolu' asta nu sa sari pe el ca toti o fac straight face.

| 69dacăvrei a răspuns:

Hei casanova, lasa fata in pace! Are 14 ani, omule. Ii distrugi viitorul!

| Mirceadumb explică (pentru 69dacăvrei):

Ea a fost de acord, iar propunerea a venit de la aman2 in acelasi timp.

| 69dacăvrei a răspuns (pentru Mirceadumb):

Nu-mi pasa. Nu este bine ceea ce faci. Ea, avand doar 14 ani nu gandeste calumea, tu macar ai 16, dar degeaba, esti prost de dai in gropi. Scuza-ma ca iti spun, dar asta e adevarul.

| Narcis494 a răspuns:

Ba, stii care e treaba mai bine ia-ti vere un prezervativ si inchei povestea poti sa faci dragoste cata vrei ca nu ajunge sperma in ea