| LiviuJoaca a întrebat:

Dacă fac sex cu prezerativ și fac ejacularea pe urma pot sa îl scot și sa continui?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, deoarece exista sperma pe teava, care se scurge in vaginul fetei involuntar si o lasa imediat gravida, daca este in perioada fertila.
Daca vrei sa continui, pui alt prezervativ, dar nu risti sa continui fara przrevativ ca ramane fata imediat gravida.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil NU vei mai putea continua actul sexual dintr-un motiv care aproape totdeauna se produce in mod cert si sigur si anume, a faptului ca dupa ejaculare aproape in toate cazurile penisul isi pierde erectia in asa masura incat din cauza inmuierii excesive si/sau a intrarii in starea flasca, penetrarea vaginului in continuare devine imposibila.
Numai/doar in prea putine/rare cazuri se poate intampla, ca dupa ce s-a produs ejacularea, penisul sa ramana in continuare intr-o stare de erectie acceptabila incat sa poata fi continuat actul sexual in conditii catusi de cat satisfacatoare, care sa-i mai provoace partenerei suficienta placere si satisfactie.
In concluzie raspunsul corect la intrebarea ta este in mod cert un categoric DA, bineinteles in conditiile in care :
-- penisul nu ''moare'' de tot si iti mai permite sa continui sexul,
-- si de asemenea in cazul in care actul sexual este intretinut in una din cele circa 18-20 de zile INFERTILE a ciclului menstrual.
Ai reusit performata sa premiezi un raspuns si eronat si gresit fiindca se refera la o posibilitate a carei probabilitate de a se intampla este de cel mult 9-11% in timpul unui ciclu menstrual.

| Emilian65 a răspuns:

Nu pentru ca pe penis a ramas sperma care poate sa dea nastere la o sarcina nedorita.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Emilian65):

Cand? In ce conditii? La care moment al ciclului menstrual te-ai referit in raspunsul tau? Fiindca sperma se poate ejacula in vagin fara nicio teama sau vreo retinere in 85-90% din totalul zilelor aferente intregii perioade a ciclului menstrual.