| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac sex neprotejat cu prietena mea in ziua terminarii sangerarii menstruale (fix imediat dupa stop) si nu ejaculez deloc in ea poate ramane gravida?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi dacă nu ejaculezi deloc in ea atunci de unde atâta creație?
Dar știi tu că nu faci treaba asta? Îl controlezi tu pe ăl mic sau ăl mic te controlează pe tine (măcar un pic)?

| Stefan_Andronache_1987 a răspuns (pentru sierra1):

Nu am ejaculat deloc in ea. Ei azi i s-a terminat stopul si am citit pe net ca sunt sanse sa ramana gravida daca nu ejaculezi in ea ca si pana sa ejaculezi eliberezi spermatozoizi. M.am panicat si apoi mi.am amintit ca azi a iesit de pe stop si am zis sa fiu sigur. Si eu il controlez pe ala miculaughing)

| sierra1 a răspuns (pentru Stefan_Andronache_1987):

...Aici am mai putea dezbate. Dar e târziu și ni se face somn.

| Stefan_Andronache_1987 a răspuns (pentru sierra1):

In ce sens am mai putea dezbate? Nu a fost o partida lunga. Am facut asta maxim 2 minute pentru ca nu voiam sa existe ceva probleme stiind ca e neprotejat. Ne luase valul si am realizat ca nu e ok si ne.am oprit pe loc. Avand in vedere ce am mai gasit pe net si raspunsurile de aici, in conditiile date nu e vreo problema, nu?

| sierra1 a răspuns (pentru Stefan_Andronache_1987):

Exact cum spui: te ia valul.
Pune-ți o căciuliță dacă vrei să dormiți liniștiți. Decizia ta. Fără, există riscuri. Organismul nu e un aparat precis reglat. Mai face și figuri.

| Stefan_Andronache_1987 a răspuns (pentru sierra1):

Deja deviem de la subiect. In conditiile date mai sus gen n.am ejaculat si a fost fix dupa stop nu se intampla nimic?

| sierra1 a răspuns (pentru Stefan_Andronache_1987):

Organismul nu e un aparat precis reglat. Mai face și figuri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate si precizate reiese ca actul sexual ar urma sa fie intretinut cam in cea de-a 4-a, 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual. In aceste primele zile ale ciclului menstrual formarea unei sarcini se poate considera ca fiind extrem de mica spre imposibila, chiar si in cazul in care ar ajunge sperma in vagin. Iar in cazul in care sperma nu este ejaculata in vagin posibilitatea de a se forma o sarcina practic dispare. De asemenea daca mereu toate ciclurile menstruale ale prietenei tale avute pana acum, au avut o lungime de peste 24-25 de zile, atunci se poate considera/aprecia ca formarea sarcinii este in proportie de peste 97-98% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU, nu poate ramane gravida in acea perioada.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ramane gravida sigur.

| lilianaadelina a răspuns:

Odata ce ejaculezi in ea, riscul de sarcina e 0 absolut

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Chiar și dacă ejaculezi nu va rămâne dacă are un ciclu cât de cât regulat.

| gi4284 a răspuns:

Dacă n-o faci..cum sa rămâna? Pe cale orala? ca ti-o-nghite? damn

| Matei_Adrian_1993_AJvv a răspuns:

Sunt sanse sa ramai tu