| I'mPerfect(a)! a întrebat:

La aniversarile cu persoana iubita de 1 an-2 etc, credeti ca e absolut necesar/evident ca trebuie sa ii faci un cadou?! Sau te astepti sa primesti ceva?

Sau e de-ajuns un simplu "la multi ani, pisoi, te iubesc mult"?

De ce ar fi necesar acel cadou? Oare gestul ala demonstreaza ca te iubeste?!

Voi luati cadouri la "aniversari"?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Nu este necesar cadoul.
depinde de cei doi. unii urasc sa isi faca cadouri, alte cupluri isi fac cadouri constant. daca vrei ii faci un cadou, daca nu, nu. e simplu.
eu una nu ma astept sa mi se faca cadouri si nici nu prea fac cadouri. un simplu sarut si faptul ca il am pe el langa mine fac mai multe decat orice cadou pe care l-as putea primi.nu fac cadori, cel putin nu fac cadouri pe care le cumpar din magazine.nu vad de ce as face asta de aniversarea noastra.de ziua de nastere da, dar in rest prefer sa fac o cina romantica, sa fac niste popcorn si sa il invit sa ne uitam la un film impreuna sau...multe alte chestii.

8 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Chiar zilele trecute ma gandeam si eu la lucrul asta, deoarece cam intr-o luna si un pic o sa fac un an de relatie cu prietenul meu. Ma gandeam daca sa ii cumpar ceva, daca ar fi necesar un cadou.
Nu cred ca este neaparata nevoie sa iei un cadou. Dar acea zi o vom petrece impreuna orice ar fi, ma gandeam sa cumpar o sticla de sampanie si sa mergem in locul unde am mers prima data cand a inceput relatia noastra. Si sa pun prima poza cu noi intr-o rama frumoasa. happy Eu cam la asta ma gandeam sa fac. Nu cine stie ce cadou.
Numai bine!

| Lora a răspuns:

Nici frumos nu e sa lasi sa treaca ziua acea ca si cum n-ar exista, nebagata in seama absolut deloc, si fara sa ramai cu o amintire cat de mica de la implinirea a doi ani de relatie impreuna

| paramore a răspuns:

Eu da, pentru ca asa imi place si nu-i trantesc un cadou cumparat in graba doar pentru ca e ziua noastraoh go oncand merg undeva si vad ceva dragut, iy cumpar, si el face la fel, mi se pare ceva dragut si nu trebuie neaparat o ocazie ca sa-i faci un cadou cat de mic persoanei iubite

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cate un trandafir pentru fiecare an.Stii cati am luat pana acum? O jumate din coada unuia.Shit,i´m sad sad

| hurtsoul a răspuns:

Nu este necesar sa ii cumperi ceva, insa un lucru facut de manuta ta, orice( o poza prelucrata cu voi doi) este necesar. Gandeste-te, iubirea te va inspira!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi să-i cumperi ceva simbolic sau mai costisitor, depinde de buzunar, poţi să-i confecţionezi ceva, cum a sugerat hurtsoul, poţi să iei nişte bilete unde ştii că-i place (un film, un concert, un meci)...depinde de cum eşti tu şi cum e şi persoana iubită. Oricum, marchează evenimentul cu ceva mai mult decât ''la multi ani, pisoi, te iubesc mult''! Cadoul nu se face pentru a demonstra ceva, ci pentru plăcerea pe care i-o faci celui căruia i-l dăruieşti.

| IoanaSorina a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat happy M-am uitat ca vine ziua persoanei iubite si nu stiu ce sa ii fac big grin Dap poate ii i-au o ciocolata si un bilet la un meci, ca stiu ca ii place happy Chiar daa am doar 11 ani laughing Intentia conteaza, si lui ii place de mine, si mi-a dat ceva frumos de 8 Martie. Merge o cioco si un meci big grin laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.mesajecudragoste.ro
Daca te ajuta recomanda site-ul prietenilor !