| vali15 a întrebat:

Daca faci sex oral neprotejat poti lua vreo boala?

Răspuns Câştigător
| rekinu94 a răspuns:

Salut!
Iti zic eu cum sta treaba cu sexu oral,Depinde cu cine faci si unde o faci!
Trebuie sa faci asa ceva ba chiar orice sex trebuie sa-l faci cu persoane care sunt curate,nu cu oricine,pentru ca e riscant!
Poti lua boli chiar si dintr-un sarut.
Sida de exemplu daca te musca o persoana de gura cand te saruta iti poate da sida, Sifilis prin saliva etc.
Ai grija cum iti alegi partenerul de sex!
E un sfat nu-ti zic asta pentru o funda sau altceva.Dar sifilisul de exemplu e cea mai grava boala dupa aparitia HIV, Sifilisul nu doare dar e foarte grav.
Ai grija dupa partida de sex oral/anal/vaginal de care vrei tu, fa un dus si inainte de sex si dupa.
Trebuie sa fi igienic nu neaparat pentru cele mai grave boli, dar previi ciupercile etc. care de asemenea tot le poti lua de la vreo fata care nu e igienica.
Alege fata cu atentie!
O zi buna sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Vad ca nimeni nu iti zice si esentialul, acela ca ea trebuie sa aiba dantura perfecta fara carii... Asta e principalul in sexul oral. happy

| neutrino a răspuns:

Destule.

| myruna2012 a răspuns:

PAI! Protejat mai inseamna sa te si speli!
Incearca sa cat mai ingienic posibil si sa ai grija la partnera!
Apropo iti dau un sfat ca la fata (eu) la baiat (tu) Incearca sa o lingi cat mai adanc ca fetelor le place sa fie cat mai adanc! Nici prea adanc!
O zi buna!

| 2AN7 a răspuns:

Da...Acum depinde de ft'a daca e curata.da nu cred laughing de ti'a flt sex oralwinking 80% nu iei nici o boala dar daca e o bagadeawinkinglaughing 60% DA

| deydey494320 a răspuns:

Da!