| fabiocris a întrebat:

Daca faci sex protejat se poate lua vreo boala

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu prezervativ in termen de garantie,folosit corespunzator,ai sanse mari sa nu iei nici o boala.
Ar mai fi unele boli dermatologice de suprafata sau parazitare,dar,banuiesc ca te uiti si la persoana cu care e sa faci sex protejat, nu?
Uite, citeste putintel si articolul asta:
http://www.anticonceptionale.ro/......xuala.html
Foarte bine si bravo ca intrebi si doresti sa te informezi!
Sexul nu e numai placere, este si responsabilitate!

| mgtow a răspuns:

Daca cealalta persoana care nu foloseste prezervativ are boala si prezervativul se rupe se transmite.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prezervativul oferă o protecție de 98-99% din cazuri!
Riscul contaminări este extrem de mic dar prezent!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă foloseşti prezervativul, nu poţi lua nicio BTS. Dacă foloseşti AC (anticoncepţionale), nu poţi rămâne însărcinată, însă o BTS (boală cu transmitere sexuală) poţi lua. Baftă!

| TitiDrLove a răspuns:

Daca prezervativul nu este expirat nu ai cum sa iei.Insa se poate sa iei boli de piele...depinde de persoana cu care faci asta.

| MMihai a răspuns:

Nu știu dacă ești bărbat sau femeie.
Să zic că ești bărbat.
Femeia a fost cu unul care a înșelat-o cu una bolnavă.
De frică să nu o umple asta de boli venerice s-a decis să rupă cu ăla.
A fost la un medic și a făcut niște analize unde a ieșit fără boli venerice!
După 3 săptămâni de când se știa curată, te-a găsit pe tine.
Dar bolile au perioade de incubație.
Dacă după o lună după asta, ar face alt control medical, ar apare o boală venerică depistabilă deja medical, dar nu a mai reluat controalele medicale.
Prin folosirea prezervativului nu prea iei boli din sex vaginal, dar cucoana are boala la nivelul cavității bucale și la 2 luni după ce sunteți voi împreună ți-o transmite prin sărut!
Deci răspunsul este Da!

| xXCrystyanXx a răspuns:

Daca prezervativul este pus corect si nu se rupe, nu poti lua nicio boala

| szergiu a răspuns:

Prezervativul nu te apara in totaliate de BTS[Boli cu Transmitere Sexuala]. Prezervativul te fereste in proportie de 70-75% de BTS. Dar nu 100% Acest lucru scrie si pe "manualul" de instructiuni din continutul pachetului de prezervative.

| gaby37 a răspuns:

Da normal sunt sanse de 100% sa faci poti lua peste 200 de boli din asta

| AbyAndrei a răspuns:

Daca prezervativu nu e bun sau expirat se poate ca dawinking.

| bogdan_5596 a răspuns:

da, dragostea este cea mai grea boala, asta numai daca pui suflet cind faci sex