| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca ai o boala cu transmitere sexuala sau mai multe nici protejat nu ar trebui sa mai faci sau asa mai poti? Daca te protejezi

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai o boala cu transmitere sexuala NU faci sex deloc, alergi la medicul de boli dermato-venerice sa te faca bine si numai dupa vindecarea completa reincepi sexul, dar de data asta numai cu prezervativ, ca sa eviti sa te mai reinfectezi vreodata!

| sierra1 a răspuns:

Trebuie să fii chiar INCOȘTIENT să continui să ți-o "pui", bolnav fiind. Dacă de tine nu te interesează (respect de sine zero), măcar de partener. Oricum, mințindu-l că ești "curat" deja frizează penalul.

... așa că du-te la injecție

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Partenera/ partenerul trebuie sa stie de asta. Daca se rupe prezervativul... nu te gandesti.

| aneliram a răspuns:

Apropo, vezi ca transmiterea lor cu buna stiinta este infractiune.