| VladoiuDany a întrebat:

Se poate lua vreo boala de la un contact sexual protejat cu prezervativ? Care ar fi procentajul?

4 răspunsuri:
| LordCronos a răspuns:

Gandeste-te daca prezervativul este 99% sigur, atunci procentajul de a lua vreo boala este de 1%. happy

| VanillaBl a răspuns:

Nu ai cum sa iei nici o boala venerica, decat daca prezervativul s-a rupt. Dar ai putea sa iei vreo boala contagioasa, cum ar fi varicela. Haha

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca orice contact este protejat nu poti sa iei nicio boala. Exista totusi o sansa de 1% sa se rupa prezervativul daca nu il folosesti cum trebuie.

| papusica987 a răspuns:

Nu se poate lua daca folosesti prezervativ