| viatamea a întrebat:

Daca folosesc prezervativ pot ramane insarcinata?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prezervativul se poate rupe, invata si metoda calendarului. Aplicate impreuna, ai sanse sa NU ramai insarcinata.

| mgtow a răspuns:

Depinde daca se rupe sau nu.

| Zenithf a răspuns:

Daca este folosit cum trebuie atunci riscul este foarte mic. Folosit in combinatie cu alte contraceptive (spermicide de exemplu) riscul scade si mai mult. Numai abstinenta este 100% sigura.

| fyfy3 a răspuns:

Nu!

| gokart a răspuns:

Daca il folosesti sa iti tina parul de exemplu, da! poti rolling on the floor

| miki_9062 a răspuns:

Nu

| Razvan_8261 a răspuns:

Daca fol. doar prezervativ exista risc. daca fol si buretel acid si prezervativsi altele nu sunt sanse mai mari de 15%daca fol doar prezervativ sunt sanse de cca 40%deoarece prezervativul se mai si rupe. funda?

| iulikbomb a răspuns:

E prea mica probabilitatea...bine daca il folosesti corect sunt sanse mici sa ramai insarcinata.

| iulikbomb a răspuns:

E prea mica probabilitatea.doar daca nu il folosesti corect