| anonim_4120 a întrebat:

Daca himenul nu s-a rupt complet, ce se intampla, ce trebuie sa fac in afara sa ma duc la ginecolog? cum se rupe complet? si in cat timp?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu trebuie sa faci absolut nimic. Se va rupe fie la urmatoarele contacte sexuale, fie la prima vizita la ginecolog (obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale), fie la prima nastere.

| gigiro a răspuns:

Nu am auzit de himen care atarna. Ai grija sa nu fie o ruptura de organe, daca esti prea mica.si sexul a fost violent. Ruptura de perineu -se opereaza.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu fa nimic. O sa bucuri un nefericit ca ai fost virgina,(daca vei sangera la contact!)

daniela
| daniela a răspuns:

De unde stii ca nu s-a rupt complet?

| jocnecurat a răspuns:

Complet se va rupe cand nasti.

| drpopa a răspuns:

Foarte rar himenul se rupe complet la primul contact sexual, de obicei dupa 2 3, sunt cazuri in care membrana himenala se perforeaza complet doar la nasterea unui copil, in romania nu prea se practica incizia himenului de catre ginecolog dar se efectueaza la cerere asa ca aveti 2 variante ori mergeti la ginecolog ori mai asteptati rezultatul dupa alte contacte sexuale, este importanta igiena locala cu sapunuri intime dupa dezvirginare (ruptura membranei se vindeca rapid dar exista si posibilitatea unei infectii chiar daca sangerarea e minima, de aceea e bine sa utilizati prezervativ)

| kesha:D a răspuns:

Lol ca este himenul. dupa ce mai faci sex de cateva ori ti se va rupe complet, de obicei nu se rupe complet de la primul act sexualwinking

| dragosvalcea a răspuns:

Odata ce ai facut sex se rupe sau se largeste.nu stiu sigur ca nu sunt fata.mai fa sex o data de doua ori. cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa mai faci si sa mai faci pana se rupe...happyhappynu se rupe neaparat de prima datahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vroiai sa ramai virgina, nu faceai nicio prostie! N-ai ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma chemi pe mine sa ti-l rup de tot kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la ginecolog, nu mai pune intrebari pe net.:*

| anonim_4120 explică:

Pai imi atarna ceva...si toti spun ca ala este himenul...altceva ce poate fi?

| anonim_4120 explică:

Ca imi atarna ceva foarte subtire si parca incet incet se retrage si parca incepe sa se desprinda de ce este prins, si toti au spus ca este himenul! ajutati-ma va rogg! ce se intampla de fapt cu el?

| anonim_4120 explică:

De fapt acea pielita de care ziceti voi ca este himen se afla intre labile sau cum se numesc.si intre acele 2 labile se afla ceva in mijloc de care nu stiu sigur cum se numeste.Si de acea chestie din mijloc se tine.si nu ma doare nu am nimic dar o sa se refaca la loc?