| Barbii a întrebat:

Hey!
Ce se intampla cu himenul cand se rupe?
Te doaree?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te exprimi de parca ti-ar pune cineva gatul la ghilotina si tu privesti taisul gata sa cada!
Himenul este o membrana, poftim, imagineaza-ti un buretel extrem de subtire. Micile picaturi de sange care apar erau imbibate in buretelul respectiv.Nu himenul doare,doare incercarea de a introduce ceva mult prea mare(penisul) in ceva mult prea stramt(vaginul).Ai incercat vreodata o pereche de pantaloni a surorii tale mai mici? Cam asa e.
Si,pana si aceasta durere este relativa.Da,vei fi stresata,emotionata,te vei pierde,dar depinde mult de cat de bland,tandru si grijuliu este partenerul tau. Daca nu se grabeste,daca stie cat si cum sa te mangaie,durerea va fi aproape inexistenta.
Nu te incurajez sa faci, totusi, asa ceva.Ca sa pui intrebarea asta, nu esti pregatita.Trebuie sa fii constienta de un mic amanunt, himenul il rupi, o singura data.Nu poti spune pe urma,vai ce greseala am facut,ce rau imi pare, hai s-o luam de la inceput, vreau sa dau timpul inapoi.Asigura-te ca esti iubita si nu victima unui sarlatan sentimental,asigura-te vrei intr-adevar, foloseste orice metoda care te protejeaza de boli venerice si sarcina si, ai grija sa nu fii la o varsta la care sexul ar fi o greseala...
Sa ai minte si grija de tine!

3 răspunsuri:
| MissC_6297 a răspuns:

Westwick,tie ti s-a rupt?hee hee Sau asta crezi din moment ce esti baiat?

| westwick a răspuns:

Doare inainte un pic si in cel mai rau caz curg cateva picaturi de sange.Nu e foarte grav.

| Barbii explică:

B.bibii98