| Cristiana21345 a întrebat:

Daca iau anticonceptionale diane 35 si nu le iau exact la aceeasi ora, adica le iau la 10 si uneori la 10 jumatate exista probabilitatea sa fiu insarcinata? M-am trezit dimineata la 4 cu varsaturi si diaree, sa fiu insarcinata sau sa fie de la mancare ca am mancat mai mult la mijlocul zilei?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este 100% de la mancare, ca anticonceptionalele nu vor provoca niciodata diaree.

| sofisis a răspuns:

E de la mancare si nu, o jumatate de ora decalaj nu reprezinta nici un risc. Si ca sa stii si tu, in sarcina te constipi rau, nu ai diaree.