| anonim_4396 a întrebat:

M am trezit cu ameteli, varsaturi si diaree. Cu o zi inainte am mancat shaorma, salata beouf si alte prostii, poate fi de la asta? (Prima oara vand am vomat a fost verde, iar apoi un galben)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama salvarea daca te simteai asa de rau nu stateai pe TPU, te doare in fund nu ai nici pe dracu.

| Violleta2022 a răspuns:

Este CRIZA DE COLECIST (fiere) de la prea multe mancaruri nesanatoase, care au inflamat ficatul si acesta umflandu-se a apasat pe fiere, care s-a revarsat, eliminand un lichid galben-verzui, lichid care este produs chiar de fiere.

Se impune o dieta serioasa de 2-3 saptamani, ca colecistul si ficatul sa-si revina.
Mancat numai: supe de zarzavat, baut numai ceai de menta sau sunatoare, mancat pilaf cu pui fiert, sau carne fiarta si salate.

sanatate multa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar, cine stie ce maioneza ai bagat in tine