| Sara2 a întrebat:

Daca iau duphaston imi vine menstruatia?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde. Daca ai un deficit de progesteron in prezenta estrogenului normal, menstra va veni dupa intreruperea tratamentului. daca estrogenul este scazut, menstra nu va veni si nu este recomandat sa iei Duphaston (mai rau iti faci). Asa ca in afara de consult ginecologic amanuntit, fa intai si astea doua analize (de sange) pentru a vedea cum sta treaba. sa stii ca daca esti insarcinata, Duphastonul te va ajuta sa pastrezi sarcina, o va fixa mai bine in uter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am crezut si eu ca sunt insarcinata cand am fost ca doctor presupuneam ca eram in doua luni dar nu a iesit nici la teste si nici la ecografie mi-a dat duphaton si dupa 7 zile mi-a venit deci nu eram nu?

| alexghi a răspuns:

Pai sigur o sa iti vina