| Bobocica321 a întrebat:

Buna ziua, ultima menstruatie a fost pe 11 martie, in aprilie nu mi-a venit deloc, mi-am facut teste toate negative, am fost la ginecolog si a dat duphaston si normens, dupa cat timp vine menstruatia?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Atunci cred ca ai aflat raspunsul, deoarece aparitia chisturilor influenteaza ciclul menstrual.Dar nu e neaparat sa fie periculos.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai luat pastila de a doua zi?

| Bobocica321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acu 3 ani

| Bobocica321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar pana acum nu mi s-a intamplat sa patesc asa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Asta ar trebuie sa intrebi ginecologul, ca noi nu suntem medici si nu stim.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai facut vreo schimbarea drastica in viata ta sau e vreun eveniment care te-a stresat sau te streseaza in continuare? Nu e neobisnuit ca menstruatia sa sara o luna sau doua, din cauza alimentatiei, medicamentelor, stresului etc, insa dupa trei luni problema devine serioasa.

| Bobocica321 explică (pentru dullcat):

Stresata da, sunt dar sa intarzie atata de mult, plus ca am facut o eco intravaginala si nu s-a vazut sarcina si mi-a gasit un chist de 3 cm pe ovarul stang

| dullcat a răspuns (pentru Bobocica321):

Atunci cred ca ai aflat raspunsul, deoarece aparitia chisturilor influenteaza ciclul menstrual.Dar nu e neaparat sa fie periculos.