| nicolll a întrebat:

Daca iau duphaston imi vine mai repede menstruatia? ce remedii stiti sa vina mai devreme?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde. Daca esti insarcinata, Duphaston te poate ajuta sa pastrezi sarcina, sa se fixeze mai bine. daca ai contact sexual, Duphaston favorizeaza instalarea sarcinii. Daca ai o intarziere de menstruatie, vei lua Duphaston la recomandarea medicului (numar de zile, doza) si apoi vei avea o falsa sangerare care imita menstruatia, dar care nu are rolurile menstruatiei.