| Rezidiri a întrebat:

Daca iei anticoncepționale partenerul se poate termina in interiorul vaginului?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Unul dintre principalele avantaje oferite de folosirea pastilelor anticonceptionale ca metoda de protectie impotriva formarii unei sarcini nedorite, este si acesta de a permite barbatului sa ejaculeze de fiecare data in vagin la terminarea actului sexual, in oricare zi pe intreaga perioada de 28 de zile a ciclului menstrual.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Da, dar asta nu te scapă de bolile cu transmitere sexuală.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, si femeia nu va ramane insarcinata, insa pentru asta, trebuie sa fie sanatosi ambii, altfel isi pot transmite boli.

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate sa se termine in vagin, dar nu este protejat de bolile sexuale.

| vocea a răspuns:

Da se poate dar nu cred ca vrei asta