| RaresSimonC a întrebat:

Daca imi ating penisul ma ustura, ce sa fac ca nu pot sa-l ating?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-l bine cu apa calda si sapun, evitand masturbarea 2-3 saptamani, ca sa se vindece iritatia.

| SupMates a răspuns (pentru Violleta2022):

Raspunsul tau este eronat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SupMates):

Mi-e groaza sa ma gandesc cat de des te speli tu, daca ti se pare eronat un raspuns de bun simt, in care sfatuiesc sa se spele mai des, ca este iritat organul.
Vad ca ai 16 ani si probabil nu ai primit inca educatie despre igiena personala, daca nici atata lucru nu esti capabil sa intelegi.

| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta pubertatii pielea care acopera glandul (capul penisului) este inca foarte fina si din acest motiv si extrem de sensibila la orice atingere, in momentul in care preputiul (pielea mobila care il acopera) este retras si glandul iese la iveala si este descoperit. Insa cu timpul aceasta sensibilitate va scadea in mod constant din ce in ce mai mult, incat dupa o anumta perioada de timp va dispare complet. Acest lucru bineinteles ca se va produce doar in cazul/in momentul in care te vei masturba constant si iti vei atinge glandul cu degetele. De asemenea incerca sa il mentii decalotat pe cat este posibil bineinteles in momentul cand termimi si tragi la loc lenjeria intima. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Usturimile sunt de la o masturbare excesiva. Nu te mai masturba o perioada si vei vedea ca nu vei mai avea aceste usturimi.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Daca te doare capul penisul la atingere, problema asta se va rezolva dupa ce iti incepi viata sexuala. Dupa cateva contacte, n-o sa mai simti nicio durere la atingere

| Jay1 a răspuns:

Ai un virus sau o infecţie, mergi la medic până afecţiunea nu se agravează. Sănătate!

| MadalinG99 a răspuns:

Este ceva normal, stai chill.