| anonim_4396 a întrebat:

Salut, când îmi decalotez penisul şi ating capul mă ustură. E ceva în neregulă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E in neregula. Probabil nu esti suficient de atent la igiena si faci o infectie. In principiu, penisul se decaloteaza complet dimineata si seara la dus si se spala cu sapun si multa apa, insistand sub inelul preputial si in toate pliurile preputului, asa incat sa nu ramana smegma (secretia asemanatoare cu sebumul)

| Furnicutza a răspuns:

Cam da.Ai facut sex recent?

| Furnicutza a răspuns:

In fine.Ideea e ca m-am gandit ca poate ai facut sex mai recent.Si nu prea s-a excitata fata.Fiind destul de uscata penisul s-a iritat. Daca nu asta e problema, si nu vrei sa spui, iti recomand sa mergi la medic. Daca iti este jena, fa un ceai de musetel si tei si fa-ti comprese. Daca nu trece in cateva zile, mergi totusi la medic.Sa poti fi linistit.Bafta si ai grija de tine.

| nomoretears1111 a răspuns:

E ceva in neregula de cate ori de doare sau te ustura ceva, doar nu vrei sa spui ca asta este starea ta naturala.