| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi pot decalota penisul in stare flasca pot avea fimoza?
Am 17 ani!

Răspuns Câştigător
| liviu89 a răspuns:

Aceiasi vaarsta avea si el ti am spus, ia-l pe tatal tau o sa te inteleaga, in ori ce caz mai bine te duci parerea mea
Sper sa te fi ajutat
funda? :d
Ps ce conteaza varsta nu o sa rada doctorul de tine

5 răspunsuri:
| liviu89 a răspuns:

Am un prieten cu aceiasi problema ca a ta s-a dus la doctor si i a taiat preputul
Ps : nu stiu daca i se decalota sau nu cand era in "stare flasca" dar cand era in erectie nu asa ca ia-l pe tatal tau explica-i problema si o sa te ajute

| GoguSteriade a răspuns:

Fimoza nu era cand nu o poti decalota? rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, abia acum am vazut intrebarea
daca nu e prea tarziu, uite ce ai de facut. (asa am fost si eu)
daca til poti decalota in flasca deci daca
uite ce ai de facut: Te duci la farmacie si cumperi Rivanol (e lichid, costa 3-4lei) si niste "tamponase" din alea mici sau ceva,
si timp de o saptamana, seara te speli bine acolo, si cand este in flasca decalotezi, si pui rivanol pe tamponas sau ceva, si te ungi bine acolo, peste tot.
si intr-o saptamana vei fi normal :p
asa am fost si eu
rivanolul va da drumu la infectie
cred ca ai o mica infectie acolo de la lipsa de igiena
sper ca te-am ajutat (asta daca nu este prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau stai ca nu am inteles bine...
deci tu il poti decalota in erectie?

| n30_9566 a răspuns:

Incearca sa te linistesti. Asta se poate rezolva si fara sa mergi la doctor. Trebuie sa incerci sa largesti preputul si asta o poti face doar prin exercitiu. In stare flasca decalotezi penisul si incerci sa te exciti pana ai o oarecare erectie, dar sa nu fie foarte dureroasa. Poti incerca incet sa decalotezi si in timp ce ai erectie. Trebuie sa avansezi astfel cu procedura pana preputul este sufiecient de larg incat sa nu mai ai dureri. Ceea ce ai tu nu se rezolva intr-o clipa asa ca incearca sa ai rabdare, gen o luna de practica. De ce sa mergi la doctor cand tot ceea ce ai poti rezolva si singur fara alte taieturi? Succes!