| anonim_4396 a întrebat:

Dacă în timpul unui joc erotic, amândoi partenerii fiind doar în chiloți, organele genitale se ating (deci se mimeaza actul dar fără penetrare) dar fără sa existe ejaculare. Se poate ca spermatozoizii din lichidul preejaculator sa treacă prin 2 texturi de chilot și sa ajungă în vagin? Știu ca e stupida întrebarea, dar vreau sa mă asigur 100%

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar interbarae este stupida!
Daca sunteti in chiloti doar, organele sexuale nu au cum sa se atinga, deci, este imposibil sa ramai insarcinata prin materiale si fara penetrare.
Eu spun sa nu va mai jucati de-a sexul, macar inca 2-3 ani, pana mai cresteti si va duce capul mai mult.

| Mainbug a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai mă gândeam ca poate exista șanse de 0. 0001% sa treacă spermatozoizîi din lichidul preejaculator la ea, pentru ca amândoi eram uzi. Dar Mersi big grin

| corbulalbrosu a răspuns:

Temerea voastra este nejustificata si absolut inutila fiindca lichiul preejeculator NU contine spermatozoizi motili/viabili. Lichidul preejeculator este produs de 2 glande specializate denumite bulbouretrale (glandele Cowper) care nu au nicio legatura cu organele reproducatoare masculine, cele care produc atat lichidul spermatic cat si spermatozoizii, adica cu vezicula seminala, prostata si gonadele/testiculele. Deci se poate afirma fara teama de a gresi, ca lichidul preejeculator in momentul producerii si deversarii sale in uretra este PERFECT STERIL adica NU exista spermatozoizi in continutul ei. Insa dupa varsarea lichidului preejeculator in uretra, acesta ajuns aici se poate contamina prin amestecarea cu resturi de sperma ramasa de la o ejaculare produsa anterior cu cateva ore si astfel sa patrunda/sa ajunga spermatozoizi in continutul lichidului preejeculator din sperma ramasa in uretra/penis din timpul masturbarii sau a sexului anterior. In concluzie fiindca lichidul preejeculator asa cum este produs este perfect steril si complet inofensi, rezulta ca NU se poate forma o sarcina prin intermediul acestui lichid, al carui adevarat rol este cel de a curata uretra si de a asigura in uretra un pH neutru inainte de ejaculare care sa faciliteze/garanteze un mediu propice viitorilor spermatozoizi ajunsi in uretra. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu; așa ceva e practic imposibil.
Da' tu de o lună de zile nu te mai saturi să întrebi același lucru de „N" ori?!?

| kandaraki a răspuns:

Da, e posibil sa razbata prin chiloti, doar e lichid, sa se scurga si sa ramai insarcinata!

| CdeMetal a răspuns:

Dar cine te crezi, Supercoaie?

| generator20 a răspuns:

Bravo boss, vei fi tata