| roxyflory a întrebat:

Daca intr-o zi ati afla ca o prietena de a voastra este prostituata ati judecao? si ce credeti despre prostituate?(va rog fara glume proaste)

Răspuns Câştigător

Deci o prostituata este mai cinstita decat un om care da in cap sau fura pentru a-si hranii obsesiile
Un om care nu are ce manca nu ar da in cap sau cine stie ce alte porcarii pentru ca el vrea sa traiasca nu sa intre la inchisoarehappy
Deci sa fii prostituata nu esti nici hot nici criminal nici nu stiu eu ce va mai trece prin cap happy

23 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Fiecare se descurca cum poate, si face ce vra cu corpul lui.nu e prietena cu tine pentru ca are un anume servici ci pentru ca va petreceti clipe placute impreuna.ce legatura are o meserie oricare ar fi ea cu relatia de prietenie? si cine esti sa judeci viata altcuiva? suntem unici, iti place stai nu iti place mergi mai departe.

| Purec a răspuns:

I-as spune parerea mea sincera despre ceea ce face ea, si as incerca sa o conving ca nu este bine ceea ce face. Daca insa nu s-ar opri din meseria ei, cel mai probabil nu ar mai fi prietena mea

| VanillaBl a răspuns:

Nu as judeca-o, dar probabil as incerca sa ma indepartez de ea ca si prietena

| roxyflory explică (pentru VanillaBl):

Dc?

| VanillaBl a răspuns (pentru roxyflory):

Pentru ca la un moment dat s-ar afla si apoi altii te vor judeca si pe tine alaturi de ea. Daca e o prietenie apropiata si vrei sa risti, ramai alaturi de ea, dar pregateste-te sa fiti amandoua impotriva tuturor, sunt deja multi misogini si jegosi care jignesc femeile si cand sunt virgine, imagineaza-ti cum o sa va trateze lumea.

| roxyflory explică (pentru VanillaBl):

Pai daca nu esti alaturi de ea la greu dupa parerea mea asta nu e prietenie nu este un caz real doar vreau sa stiu si parerea altora

| VanillaBl a răspuns (pentru roxyflory):

Da, dar sa te prostituezi nu inseamna sa te aflii la greu, ai putea sa o ajuti, ca daca face asta din placere, atunci e naspa... si cunosc cazuri, crede-ma

| roxyflory explică (pentru VanillaBl):

Cunosc si eu cazuri nu suntem prietene dar daca vreo data miar cere ajutorul sau sa fim prietene eu una as accepta in ciuda vorbelor

| VanillaBl a răspuns (pentru roxyflory):

Depinde, daca poti sa o ajuti, ajut-o. Dar daca e din aia de pe centura eu as fugi mancand pamantul, cine stie ce hepatita are sau alte boli, doamne fereste!

| roxyflory explică (pentru VanillaBl):

Nu este din accea de pe centura

| VanillaBl a răspuns (pentru roxyflory):

Dar totusi nu stii tu cu ce jegosi si ce bolnavi s-a culcat

| thegatekeeper a răspuns:

Nu. Nu as avea nicio problema cu acest lucru, fiecare practica ce vrea. Atata timp cat asta vrea si cat acest lucru este alegerea ei, este total in regula pentru mine. Nu as rupe legatura cu ea pentru asemenea amanunt; ar fi aiurea, fiindca nu ar putea influenta cu nimic prietenia noastra un astfel de lucru. Cum spuneam, nu mi se pare nimic in neregula, atata timp cat este alegerea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Este problema ei ce face cu corpul si sanatatea ei.Este un mod de a face bani cind ajung la disperare dar pentru multe, asta li se "planteaza" in memorie si ramine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie scarba de ele! Sa se vanda doar pentu bani! Niste denaturate.

| roxyflory explică (pentru anonim_4396):

Dar daca ai fi tu in locul lor sa nu ai niciun spriin atat material cat si moral si alti tear judeca cum tiar fi? nu v vorbe mari nimeni nu stie viitorum Doamne fereste nu doresc pentru nimeni sa ajunga asa dar totusi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxyflory):

Frate mai bine cersesti, mai bine muncesti undeva, oriunde! Dar le judec. cele mai mizerabile persoane..In loc de munca aleg f... pe bani..Nu este normal!

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxyflory):

Daca a vazut de mica ca nu are o situatie materiala buna de ce nu s-a tinut de scoala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxyflory):

Sunt cazuri de fete ala caror parinti nu au ce pune pe masa si ele fac si treba, intretin curatenia, se tin de scoala..nu ajung denaturate..Astea da persoane. Exemplul viu ca se poate!

| Nitunitu a răspuns:

Prietena ta e tot prietena ta orice ar face.

Daca asta e ocupatia ei este ceva ce ea a ales sa faca pentru moment din diferite motive. Se va lasa in curand si isi va reveni, este doar o activitate temporara.

De judecat nimeni nu poate judeca decat Iisus Hristos cel care ne judeca pe noi dupa faptele noastre si ne iubeste extrem de mult. Nu iti imaginez cat de multa este iubirea Lui neconditionata fata de noi.

Daca eu te-as judeca pe tine, m-as judeca si condamna pe mine.

Ar trebui sa ii oferi un sfat cald si sa te rogi pentru ea sa gaseasca o cale prin care sa isi castige existenta si sa nu se mai expuna la asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| mickeye a răspuns:

Fii serios, multe dintre românce sunt, într-un fel sau altul, prostituate..multe practică prostituția în tinerețe, lucrează în saloane de masaj. poți avea o prietenă și să nu afli niciodată ce a făcut când era mică

| dru1darius a răspuns:

Fiecare om ia decizile pe care le crede el cele mai bune, in plus nu poate judeca nimeni care si el ii poate judecat de alti

| amaliaamely a răspuns:

Pai daca as stii motivul. poate ca as judecao sau poate nu.ar trebui sa aflu de ce e prostituata...api sa o judechappy