| iulicab a întrebat:

Daca intreti relații sexuale după o săptămână de la terminarea menstruației poți rămâne însărcinată?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da poti.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata la 1 saptamana dupa terminarea ciclului menstrual, depinzand evident de durata ciclului tau menstrual, de tipul lui si de perioada de timp la care se succede.
Uite un exemplu:
Daca ciclul tau tine 28 de zile si dureaza 5-6 zile si ai avut sex la 7 zile dupa terminarea ciclului, asta inseamna ca erai in ziua a 12-13, deci in perioada fertila, ovulatia producandu-se in ziua a 14-a.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| AliGab a răspuns:

Esti disperata...fa Dumnezeului un test de sarcina si scapi de dubii, nu mai sta sa incarci TPU-ul de intrebari stupide