| anonim_4396 a întrebat:

Daca, ipotetic, ar fi sa aveti o relatie cu un baiat caruia ii este frica sa zboare, dar in schimb ar fi dispus sa mearga cu trenul, asta insemnand mai mult timp de ajuns pana la destinatie, ati continua relatia cu acel baiat sau nu?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ar exista dragoste adevarat intre cei doi, nu vad vreun motiv de a rupe relatia daca sunt amandoi pe acelasi continent.
In cazul meu, nici nu ar exista asemenea relatie, ca zborurile Europa-Australia sunt de 20-24 de ore si trebuie sa ne intoarcem unul la altul.

| corbulalbrosu a răspuns:

BINEINTELES CA DA chiar si daca timpul de asteptare ar creste foarte mult. Ar fi culmea ironiei ca o relatie de iubire, de cuplu, de dragoste, sa se destrame din cauza fricii absolut ''normale'', mai mult sau mai putin logice ori rationale care apare in cazul anumitor persoane, fiind provocata de teama de a zbura cu avionul.

| MyLifeIsCool a răspuns (pentru corbulalbrosu):

E si mai obositor cu trenul.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MyLifeIsCool):

OK, intr-adevar este mai obositor cu trenul, dar si placerea revederii, a reintalnirii va fi direct proportional sau chiar exponential mai mare si mai intensa. big grin

| MyLifeIsCool a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar daca fata ar fi dispusa sa mearga si ea cu trenul big grin?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MyLifeIsCool):

Exista vagonul de dormit care are si cuseta cu doar 2 paturi, in care pe intreaga perioada a calatoriei, NU intra nimeni. Concluzia apare de la sine. Calatoria ar putea reprezenta o faza de preludiu a ''lunii de miere''. big grin

| Emma30555 a răspuns:

Bineînțeles, presupun ca va leagă niște sentimente, în plus viata unui om nu este numai prin vacante, călătorii cu avionul ca să conteze chiar atât de mult sunt vacante care necesita doar mașina personala care pot fii foarte plăcute pentru un cuplu, măcar asta sa fie cea mai mare problema într un cuplu : frica de a călătorii cu avionul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ăsta ar fi încă un lucru pe care l-am avea în comun happy

| Uvox a răspuns:

Sigur ca nu! Ce este aia, frica de ceva?
E un pampalau, nu merită sentimentele tale.
Într-o relație este esențial să nu iti fie frica sa zbori cu avionul. Cu zmeul ati incercat?

| Toteu78 a răspuns:

Depinde unde vrei să mergi. Dacă mergi pana in Las Fierbinți da, dar dacă mergi la New York nu prea ajungi cu trenul acolo?

| memdepay a răspuns:

Bineînțeles, dacă cineva are o frică, în mod normal ar fi cazul să îi fi alături nu să îl părăsești. multa bafta