| elenasofia a întrebat:

Daca iti place de un baiat care nu te place la fel de mult sa-i spui ca il placi?
mie mi-e tare rusine dar nu stiu cum sa ii spun si ma gandesc ca va rade sau ceva maai rau...
Parca ceva ma opreste sa-i spun!

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu trebuie s-o faci neaparat prin forma verbala! incearca niste priviri insistente,niste zambete nevinovate, iar din cand ai putea sa-i mai tragi si din ochii! fa rost de id-ul lui, facebook si mai intreaba-l din cand in cand ce mai face, cum o mai duce! fa in asa fel incat sa-i dai de inteles ceea ce simti, dar marea intrebare s-o puna el!
Mult succes iti dorescwinking!

| gingergirl1 a răspuns:

Buna!happy In aceeasi situatie sunt si eu(sau eram)thinking
Eu sunt o fire foarte rusinoasa in special cu baietii(de fapt doar cu baietiitongue
Du-te si pune-ti o prietena sa-l intrebe, vorbeste cu el pe facebook pentru ca daca nu ai putin tupeu nu ai cum sa afli!
Baiatul de care imi place(sau placea x-( ) a aflat de la prietena mea cea mai buna ca imi place de el...
Si nu te gandi la cei mai rau! Bine, acum depinde si de baiat! Daca e unul mai "smecher"si ii plac numai fiţuasele...cu siguranta o sa-si bata joc de tine!
Oricum, SUCCES!happy

| LostInBubble a răspuns:

Madalina ti-a dat un sfat, ti-a raspuns la intrebare si tu spui ca nu poti face asa ceva. Atunci de ce mai intrebi?
Nu ai de unde sa stii cat te place baiatul, sau cum. Asta doar el stie. Crede-ma ca si baietii ascund o multime de chestii si le e jena in legatura cu ceea ce simt.
Nu ar trebui sa fi ingrijorata, ar trebui sa ii spui in fata, poate veti avea o poveste frumoasa in continuare. Si daca nu ar fi asa, nu ai pierdut nimic, mai sunt o gramada.
El te va aprecia pentru siceritate si pentru curaj.
Bafta!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Du-te si vorbeste cu el, spune-i ceea ce simti!:* Fara nici o, oprire

| elenasofia explică:

Nu pot sa fac asa ceva!

| Cronich97 a răspuns:

Buna. Si eu am aceeasi problema happy.Dar am rezolvat-o. Sunt baiat dar incearca sa il cuceresti mai mult, fa tu primi pasi si chiar pot fi unii micuti prin simplele gesturi sau sa vorbesti cu el. Incearca sa vada ca esti interesata de el. Mult noroc. numai bine happy!