| Danybella a întrebat:

Hey am 11 ani (aproape) si imi place mult de un baiat de 13. Lui nu cred ca ii place de mine pt ca sunt prea mica. Ajutati-ma sa ma placa! Stiu ca sunt mica dar va rog! Funda.
P.S este un baiat foarte serios si daca ii spui ceva se supara sau rade ( te face de rusine in fata la toti )

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De ce te face de rusine? Ti se pare tie pentru ca esti speriata sa nu il superi. La varsta voastra copiii ba rad ba se supara din nimicuri sau nu stiu cum sa para interesanti. Observa sau afla ce obiecte de scoala stapaneste mai bine, ce ii place, cere-i sfaturi si poate se va simti mandru sa te ajute la o lectie etc. Vezi ce hoby are si arata-te interesata si chiar ar fi bine sa fii. Lauda-l putin ca stie multe si iti spun eu ca ii va place sa te vada. Asta e o relatie normala intre copii de varsta voastra care incep a se cunoaste, ajuta, evantual place. In rest asteptati sa cresteti.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu avem cum sa te ajutam, chiar esti mult prea mica, mai ai rabdare sa mai cresti, acum joaca-te cu papusile si peste vreo 5-6 ani sa te gandesti la baieti!