| Koko21 a întrebat:

Daca iti place un baiat si nu stii cum sa-i spui cum ii spui ca il iubesti?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cum adica nu sti cum sa ii spui "te iubesc", nu ai invatat sa vorbesti?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti place de el cu putina indrazneala si tupeu dar si multa incredere ar fi cazul sa preiei tu initiativa daca consideri ca ar merita sa deveniti ceva mai mult decat niste simple... cunostinte. Sa stii ca s-au egalizat valorile si nu mai este apanajul exclusiv al baiatului de a "agata" sau de a curta fata, asa ca o astfel de actiune initiata de fata a devenit un fapt frecvent si considerat ca fiind ceva absolut normal. Ia-ti "inima-n dinti" si actioneaza/incearca fiindca nu vei regreta, deoarece nu vei avea nimic de pierdut, vei avea doar de castigat indiferent de rezultat. Succes.

| neutrino a răspuns:

Ii spui tot asa cum ne-ai spus si noua. Nu cred insa ca-ti va fi de mare folos daca ii spui.

| R0R0 a răspuns:

Poti sa ii dai de inteles asta.

| bianca1102 a răspuns:

Pai il iubesti sau il placi? Este o diferenta destul de mare.

| Kate1979 a răspuns:

In primul rând sunt doua lucruri diferite "plac" si "iubesc". Atracția fizica nu este aceeași cu sentimentul de iubire. Fiind la vârsta adolescentei sau preadolescenței, spune-i pur si simplu, nu va fi un capăt de tara happy. Succes!

| StefanDark a răspuns:

Prima data da-te putin la el, îi faci ochi dulci si daca reactioneza pozitiv zii ce simti pentru el iar daca nu-ti sa nici un semn cauta alt baiat. Bft

| Koko21 explică (pentru StefanDark):

Nu iti pot trimite mesaj trimite-mi tu

| Robert2831 a răspuns:

What? a place pe cineva e una si a iubi pe cibeva e alta...

| Neagu_Diana_1998 a răspuns:

Pai nu trebuie sa-i spui tu trebuie sa-ti spuna el daca te iubeste