| anonim_4396 a întrebat:

Daca iubesc un baiat si el ma iubeste, apoi zice ca, glumeste, apoi din nou zice ca ma iubeste si tot asa o tine.Eu ce pot sa mai cred? FUNDA:*

4 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Poi in situatia asta,nu pot sa spun ca decat imi pare rau pentru tine,tu il iubesti si el se joaca.
Nu e bine si in mod sigur,el nu te a luat in serios, din moment ce el are momente cand iti spune ca,,, glumeste.cand,cica te iubeste,,.
Parerea mea e sa te rupi cat mai repede cu putina de baiatul asta,pentru ca e toxic pentru tine si fa lucrurile cand trebuie sa la faci,pentru ca am intalnit fete pe site asta,care cereau ajutor in legatura cu cica,,relatiile lor,, dar de cele mai multe ori cuv,,relatie,, se referea la jignirii,violente chiar si cu toate astea,tipele resp scriu ca il iubesc si ca nu stie cum sa procedeze pentru binele relatiei,desi sunt constiente marea majoritate,ca relatii din astea,te intoxica.
Din cauza asta iti spun, renunta cand ai ocazia, ca baietii sunt 1000!
T pu, sarbatori fericite, tie si familiei tale!

| ghiCIne a răspuns:

E cam aiurithee hee
Serios acum, probabil nici el nu e sigur pe el.
S-ar putea sa-i fie teama sa se implice intr-o relatie ca sa nu fie mai apoi dezamagit.
Daca mai continua mult asa, n-ar fi rau sa-l sperii putin: "daca tot glumesti, mai sunt persoane care sa ma iubeasca cu adevarat."
Nu e bine sa fim dependenti de persoana iubita. Mai trebuie pusa la incercare, sa vada ce s-ar face fara noi. Sa le dam uneori apropouri, ca sa reflecte asupra relatiei. Sa stim sa cucerim printr-un simplu si banal zambet.
Il poti face putin gelos, de exemplu, spunandu-i ca trebuie sa te vezi cu cineva la o ora anume. Asta ii va da semne de intrebare.winking

| Hirako a răspuns:

Nu ai de unde sa stii, depinde de personalitate, dar e un fraier ca nu o recunoaste.Un astfel de baiat nu e potrivit pentru nimeni.De ce? Asta reflecta personalitatea : teama, imaturitate, timiditate. Exact cum nu trebuie sa fie un baiat.Eu zic sa cauti pe altcineva.

| OldManMe a răspuns:

Fate ca il inseli si atunci vezi daca te iubeste cum spune el, sau nu.