| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Imi place de un baiat si lui de mine!
Dar chestia este ca lui ii este rusine sa-mi zica : "Te iubesc "...Si mie imi este cam la fel... dar daca cineva il intreaba daca ma place zice NU, ca el doar glumeste cu mine etc...
ce sa fac?
ma iubeste sau nu?!

Multumesc!(fara glume plss)

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da tipic baietilor, chiar daca place o fata, ei se prefac de fata cu altii ca nu, le spune celorlalti ca doar glumeste, asa am patit si eu, dar crede-ma ca nu mereu e asa... poarta o discutie serioasa cu el si vei vedea dupa reactia lui daca chiar te iubeste, faptele conteaza, nu vorbele.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ce-as vrea sa fiu in locul lui, si sa stiu ca ma placi... Vai.
In situatia asta ai putea face tu treaba lui... Adica sari.

| Psihoyounger a răspuns:

Da, te iubeste dar se teme ca s-ar putea sa se faca de ras. Asa ca lasa rusinea, mergi la el si vorbeste cu el.

Psihoyounger

kratos
| kratos a răspuns:

Incearca asta tu! Du-te la el vorbeste cu el, spune-i ce simti pentru el, invita-l la o plimbare in oras si spune-i mai multe despre tine si intreaba-l daca te iubeste happy! Fi fata si cucereste-lwinking

| Emeraude a răspuns:

Băi, firea asta pudica se intalneste din ce in ce mai des, sau mi se pare mie? Pentru ca se spune cu surle si trambite ca e o perioada a dezmatului, ca tinerii din ziua de azi nu mai stiu ce-i ala respect, bun simt. Dar parca (de exemplu) in urma cu 10 ani era mai usor sa-i spui unei persoane c-o iubesti.Sau nu?

| Betty18 a răspuns:

Nu sunt asa sigura daca chiar te place.incearca sa afli tu asta.bate-i niste apropouri, sau zii pe mess ca il placi daca nu poti fata in fata.

succes

Răspuns utilizator avertizat
| scarllet a răspuns:

In primul rand nu stiu cat va iubiti daca nu aveti curajul sa o spuneti.
Iar baiatul acela nu se comporta frumos deoarece nu e in stare sa isi asume responsabilitatea unui sentiment(asta in caz ca il are).
Poate ca meriti mai mult>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...am vorbit cu el aseara pe mess... a zis ca nu ma poate iubi.inca! Ca daca ma duc cu el, relatia noastra v-a dura doar 1/2 saptampinii si apoi se v-a termina... Dar eu cred ca ma iubeste,,, Cind ma vede numai la mine se uita si cu prietenii lui numai despre mine vorbeste...Cind ma saluta.ma i-a in brate...ma pupa pe obraz.
Azi...trebuie sa merg la o petrecere si el trebuie sa vina... i-am zis aseara pe mess ca nu vin si el mi-a zis : "Daca nu vii, nu mai vorbesc cu tine"
In fine... O sa mai vorbesc cu el astazi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se joaca happy. Asa am patiti si eu. Vrei un sfat? Lasa-l in pace!happy nu te merita si gata.Nu are rost sa mai incerci vreo ceva, ai facut tot ce trebuia.