| Aldutssss31 a întrebat:

Dacă iubitul/iubita nu v-ar satisface destul din punct de vedere sexual ati înșela?

11 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Cred ca si-ar da seama ca nu am atins punctul si am avea discutie, iar next time ori ea stie ce face si ma da peste cap, ori mai vedem ce e de reparat, ca poate fi lamine buba.
Daca e vorba de fizic sau ca nu vrea sa faca anumite lucruri, deci nu ne potrivim in pat, poate duce chiar la ruperea relatiei. Trebuie sa fie ceva foarte puternic sa ma faca sa accept sacrifciul, dar nu as insela! Orima despart si punct, ori sacrificiu in speranta ca poate-poate, ori stim cum sa compensam, ori canu mai e mult si nu va mai conta sexul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, cu prima ocazie

| RAY a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca mi-as dori satisfactie sexuala, ca nu poti trai o viata de insatisfactie si numai cu frustrare ai lipsa.
De fapt asta se intampla tot timpul, cupluri care se casatoresc gandind ca se vor potrivi ei cumva, ca la inceput este si dragoste mare, apoi apar anii de insatisfactie, cand unul da tot timpul si altul nu se chinuie sa satisfaca, moment in care cel care nu este niciodata satisfacut decide sa incheie frustrare si lipsa de satisfactie si atunci cauta satisfactie sexuala in afara cuplului, facandu-si amant sau amanta, ori divorteza intai si apoi incep sa caute un partner potrivit si satisfacator.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai fi mereu flămând și ți s-ar oferi odată orice mâncare dorești, ai mânca sau ai prefera să rămâi înfometat?

| Hyperion7 a răspuns:

Moral,te cam mustra conștiința,dar chiar și așa,nu e o varianta de luat in calcul înșelatul.
De ce sa înșeli pe când ai putea aborda tema cu iubit/iubita și poate ajungeți la un punct comun.
Și să fim serioși,daca nu ajungeți la un punct comun,nu mai bine v-ați despărți decât să faceți ditamai cearta pentru asta?
Adică e clar că bărbații au tot felul de fantezii ciudate și posibil că femeia să nu vrea acest lucru.
Eu zic că într-o relație trebuiesc făcute compromisuri,că na, până la urmă dacă se strica becul din casa, nu schimbi casa, ci becul.
Dați-vă o șansă și vorbiți pe larg despre subiectul asta și dacă nu ajungeți la un punct comun după atâtea negocieri, repet, mai bine te despărți decât sa înșeli.
Fă un exercițiu simplu, imaginează-ti ca tu ești partenerul.Cum te-ai simți daca ai afla asta? Ce-ai face? Cum ai reacționa?
Baftaaa!

| Goete a răspuns:

De ce ai ramane cu cineva care nu te satisface?
Singura diferenta intre prietenie si pereche, e sexul.
Sau de ce ai insela cand poti vorbi despre subiect si incerca rezolvarea, chiar daca cu sex in trei?

| Goete a răspuns:

De altfel nu ai insela daca i-ai spne "nu ma satisfaci, fac sex cu altul/alta"
i-o spui direct deci nu inseli

| ywar a răspuns:

Nu, dar l-as bate de s-ar c@ca pe el/ea. Exista femei/barbati care fac asta. nu esti bun sexual pentru mine..altul nene..Asta cat esti tanar, pe urma Dumnezeu cu mila.

| helpforyou a răspuns:

Nu. As pleca din relatie daca acest aspect ar fi mai important decat celelate aspecte pentru care ma aflu cu acea persoana.

| GouDidodino a răspuns:

De ce întrebi?