| AproapeDeInimaTa a întrebat:

Daca iubitul/iubita te-ar insela cum ai proceda?
Te-ai desparti de el/ea?
Ai trece peste si ati ramane impreuna?
Sau cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| Raniiia a răspuns:

Asa ceva nu merita iertat, pune-ti intrebarea invers daca l-ai insela tu pe el, el te-ar ierta? Nu prea cred... nu merita nici o iertare sau mila pentru ca o data ce te-a insela si l-ai iertat te va insela iar crezand ca il vei ierta din nou!

12 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer si fostul meu prieten m-a inselat cand am fost impreuna. Oricum am apreciat ca a venit si mi-a spus-o chiar el, si nu am fost nevoita sa aud de la altii.Ma durut foarte mult dar il iubeam atat de mult si l-am iertat si i-am acordat o a 2 sansa.Consider ca fiecare dintre noi meritam o a 2 sansa.Pacat ca relatia noastra nu a mai tinut mult, si ne-am despartit definitivhappy.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Fiecare dintre noi meritam o a doua sansa. Daca exista iubire, iar fapta este recunoascuta si cel in cauza regreta ce s-a intamplat, ar trebui acordata o a doua ( si ultima) sansa.

| DdDiX a răspuns:

Dacă iubitul meu m-ar înşela, nu i-aş acorda niciodată o a doua şansă! Pentru că dacă îi acord a doua şansă mă ia drept proastă şi v-a continua să mă înşele.
Cel mai bine te desparţi de acea persoană, încerci să nu mai comunici cu ea şi îţi vezi în continuare de viaţa ta. Poate mai târziu vei găsi pe cineva mai bun care nu te va înşela.

| AproapeDeInimaTa explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Eu am luat o decizie si asta e... fiecare cu treaba lui de aici incolo.
Nu doresc nimanui sa aiba parte de asa ceva... dar e inevitabil.
O zi fumoasa tuturor.

| AikkoxD a răspuns:

Aş putea să iert orice, mai puţin să mă mintă şi să mă înşele. Deci m-aş despărţi definitiv de el.

| MaliciousDeath a răspuns:

Daca as descoperi eu asta, probabil n-ar avea o a doua sansa.
Daca el ar recunoaste, poate ca da.
Dar nu stiu daca as reusi sa-mi mentin sentimentele la acelasi stadiu.Te simti tradat...si chiar daca nu vrei, increderea dispare incetul cu incetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti oamenii sunt supusi greselilor, inclusiv noi insine. Cu toate astea nu cred ca as putea sa trec peste o treaba de genul asta si nu pentru ca ar durea prea tare ci pentru ca sunt prea egoist. Si majoritatea oamenilor care nu iarta fac asta din egoism, desi lor le place sa creada altceva.

| karsivan a răspuns:

Este greu de raspuns depinde de cat timp a-ti petrecut impreuna si daca fost doar o greseala, sunt oameni care mi se pot abtine sa nu aiba si relatii extra daca face parte din categoria asta l=as lasa daca a fost doar o intimplare i-as acorda si a 2 sansa.

| val31989 a răspuns:

Daca m-ar insela nu l-as ierta in veci, si nu i-as acorda nici o sansa. Daca ma iubeste, sa fie cu mine...nu sa plece la altcineva.Eu sincer as fi foarte rea, nu l-as ierta.Dar fiecare cum considera...

| ღNuTzAღ a răspuns:

Nu m-as desparti de el, deoarece il iubesc enorm de mult love struck I-as acord o a doua sansa si l-as ierta.Din fericire iubitul meu nu o sa ma insele niciodata..Mult succeswinking

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Nu mas enerva, nu i-as face panarama.i-as spune doar asa:"ok..intre noi nu mai este nimic".
daca mar cauta si mar convinge ca merita o a doua sansa atunci, CU GREU, as iertao.iar daca mi-ar spune nimic as trece peste.nu merita sa-ti para rau dupa o persoana daca ei nu-i pasa de tinehappy

Răspuns utilizator avertizat