| Abc2000 a întrebat:

Daca la anticonceptionale am facut din greseala o gaura in folie deci au fost desigilate pentru cateva zile inainte de administrare, isi fac efectul?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, nicio treabă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este : bineinteles ca DA. In mod absolut cert isi produce efectul sau contraceptiv. Folia care acopera orice pastila AC, precum si oricare alta pastila, isi are rostul si rolul sau bine determinat. cel de a protejeze pastila de o posibila infectare a sa de catre un agent patogen. Sanatate!

| Dana2103 a răspuns:

Da