| Abc2000 a întrebat:

Hei fete. Daca iau anticonceptionale Yasmin si iubitul s-a terminat in interior este posibil sa fiu insarcinata? Le iau corect, atata tot ca nu le iau in ordinea zilelor saptamanii de pe folie(din cate stiu la Yasmin nu e neaparat sa le iau in ordine) si cateva pastile pe care le-am luat erau putin desigilate cu cateva zile inainte sa le iau(le-am spart folia din greseala dar nu mult). In rest le iau la ora si in fiecare zi. Multumesc astept raspuns

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cât timp le-ai luat corect, n-ai de ce să-ți faci griji, se poate termina liniștit în tine. Sunt printre metodele de protecție cu cea mai mare eficiență.

| Adry05 a răspuns:

Nu mai vorbi prosti numa să răspunzi, n-are de ce să folosească prezervativ dacă ia AC

| Catrice a răspuns (pentru Adry05):

Eh ca doar n-o fi intre alea cateva procente din femei care rămân și daca iau AC.

| Adry05 a răspuns (pentru Catrice):

Dacă ne trăim viața după procentele alea... așa poate să fie și printre oamenii ăia care mor de cancer, care fac o boală rară și fatală, procentu de oameni cărora covid le dă rău de tot, procentu alora care mor dintr-o moarte stupidă, continui?

| Catrice a răspuns (pentru Adry05):

Oricine intra acolo, unele boli depind de stilul de viață, alimentație...

| Adry05 a răspuns (pentru Catrice):

Unele, da-s destule moduri de a muri de exemplu și fără să fi bolnav. accident de mașină de exemplu.
așa că hai să nu mai trăim în procentele mici de „dar dacă".
Citește la @corburoșu câtă eficiență au anticoncepționalele, omu e ginecolog de meserie, știe ce zice.
Deci serios că îți pui asemenea problemă pentru 0, 4%?

| Catrice a răspuns (pentru Adry05):

Ginecolog că ăla de opera cu 8 clasehee hee
Dar pentru că omul intra la fiecare procent din ceva nu înseamnă că trebuiesa trăiască cu ideea că"vai, nu fac asta da se întâmplă cutare lucru".

| Adry05 a răspuns (pentru Catrice):

Ceee?

| corbulalbrosu a răspuns:

Administrarea pastilei AC marca Yasmin se poate face fara a fi respectata in mod obligatoriu ordinea zilelor saptamanii asa cum apare pe folie, fiindca toate cele 21 de pastile AC Yasmin contin exact aceeasi cantitate de hormoni.
Fiindca ai afirmat urmatoarele :,, In rest le iau la ora si in fiecare zi.'' reiese ca protectia contraceptiva instalata in organismul tau este maxima si din acest motiv este ABSOLUT/100% IMPOSIBIL ca sarcina sa se poata forma chiar daca sperma este ejaculata in vagin in toate cele 28 de zile ale ciclului menstrual regularizat. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 21 minute | Anonim140 a răspuns:
Pt protectie folosoti prezervativ sa fi sigura?
Adica ii indemni sa foloseasca o metoda contraceptiva care are eficienta de zeci de ori mai mica, comparativ cu valoare de 99, 6% oferita de pastila AC.
Ceea ce le-ai sugerat tu sa faca, ar fi similar cu situatia hilara, ca in miezul iernii pe un ger cumplit, peste haina de blana groasa sa fie imbracata si un maieu de vara cel de tip plasa. rolling on the floor rolling on the floor

| Dana2103 a răspuns:

Nu ramai