| Bianca_Marin_1988 a întrebat:

Am 29 de ani si imi doresc foarte mult un copil.Problema mea este ca sufar de amenoree, deci nu am ciclu menstrual decat cu tratament.In prezent iau anticonceptionale(Diane 35), si am un ciclu menstrual regulat.In trecut am incercat sa renunt la anticonceptionale, am facut-o timp de 3 luni,dar nu am ramas insarcinata, si nici ciclu menstrual nu am avut.Nu stiu cum as putea sa procedez sa raman insarcinata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Deci vrei sa ramai insarcinata dar iei anticonceptionale?

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Dacă vrei să rămâi însărcinată trebuie să renunți la anticoncepționale! Poți rămâne însărcinată chiar după 6 luni de când renunți la anticoncepționale. Pentru a rămâne însărcinată(dacă îți dorești cu adevărat acest lucru), încercă un tratament naturist care îți reglează echilibrul hormonal.