| Costinamiha a întrebat:

Daca luna trecuta am inceput primul Blister de anticoncepționale intr-o zi de marți, luna asta voi începe tot intr-o zi de marți? Adica in fiecare luna se începe in aceeași zi?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. In fiecare luna vei termina blisterul intr-o luni si il vei incepe intr-o marti

| corbulalbrosu a răspuns:

De fiecare data prima pastila de pe un nou blister se va administra mereu in aceeasi zi, si anume cea in care s-a inceput administrarea primei pastile AC. In cazul tau acea zi va fi mereu intr-o zi de marti. Iti va fi mult mai simplu deoarece nu vei fi nevoita sa numeri zilele dintre data terminarii vechiului blister si inceperii noului blister. Multa sanatate.