| fififloricica1986 a întrebat:

Sunt protejata inca de cand am inceput primul blister de anticonceptionale? daca nu, atunci incepand de cand? Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu trebuie sa te risti din prima luna, pentru ca trebuie sa treaca un timp pentru a se obisnui corpul cu ele.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Confirm raspunsul lui Zazu.

| Florinna a răspuns:

Din prima zi ce ai luat pastila...eu cel putin am fost happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa al 2 lea blister de anticonceptionale, incepi sa fi protejata, dar sfatul meu este sa citesti si tu prospectul, caci scrie clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa primele 7 zile de la inceperea primului blister.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai luat prima pastila in prima zi de menstruatie esti protejata din acel moment. Daca ai luat-o in a 2, 3, 4, 5 zi de menstruatie trebuie sa te protejezi 7 zile de cand ai luat pastila.Eu stiu de la ginecologul meu pentru ca eu iau yasmin.