| abcdc a întrebat:

Daca m-am vopsit joi cu nuantator, am voie sa ma vopsesc dumnica cu vopsea? Pe cutie scrie ca nu am voie daca am folosit hena sau coloranti cu subst metalice si ca nu am voie sa ma vopsesc daca e indreptat parul.eu l-am indreptat imediat dupa ce m-am vopsit? Voi ce ziceti? Nuantatorul era din acela la plicluet mov, loncolor. iar vopseau cu care vreau sa ma vopsesc este de la garnier cu ulei de masline. voi ce spuneti? mersi. funda

2 răspunsuri:
| crucialmelody a răspuns:

Nuantatorul contine si el amoniac, desi in cantitate mica. Eu zic sa mai astepti pana se duce nuantatorul din par(la a 7-8 a spalare) Si dupa aceea sa-ti pui o alta vopsea pe par. Sincer, vopseaua de la garnier nu mi se pare prea grozava, in plus are mult amoniac, incearca o vopsea fara amoniac cum e cea de la Casting L'Oreal, e mai scumpa(vreo 30 lei) dar e chiar buna. Eu am parul rar, si mi-am stricat de tot parul cu acele vopsele de la garnier, nu-s bune de nimic. Acuma depinde si de parul tau, daca e des si nu e ros, daca iti bagi acum vopseaua asta in el, e posibil sa nu-l afecteze atata. Si mai usor cu placa, ca nu e buna. Deloc. O data pe saptamana ar fi recomandata, mai putin chiar in cazul in care te vopsesti. Good luck >big grin

| pufarina95 a răspuns:

Nu ca ai sanse sa iti arzi parul din cauza solutiilor amestecate.