| Rooney7 a întrebat:

Daca mai multe colege ma baga mereu in seama la scoala sau pe facebook, imi spun ca sunt de treaba si dragut..ma iau in brate, ma pupa cateodata.im reproseaza ca nu le bag destul in seama, nu vorbesc cu ele.Cum ar trebui sa reactionez? Cum sa ma comport in continuare, ca sa le arat subtil ca sunt interesat? Sunt timid.

4 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Degeaba eşti drăguţ dacă nu ştii să te comporţi cu ele.
Că eşti interesat să ce? Să deveniţi prieteni, să le-o tragi? Eşti interesat doar de una, de mai multe, de toate?
De timiditate nu scapi, decât prin asta. Vorbeşti cu ele!

| Rooney7 explică (pentru unknøwn):

Interesat sa devin prieten, nu sa le-o traglaughing)Vreau sa devin mai prietenos cu toate.O sa incerc.

| unknøwn a răspuns (pentru Rooney7):

Eşti slab atunci...ai orizonturi mici.
Bănuiesc că eşti la liceu. Perioada în care multe fete caută asta, cineva şmecher să le-o tragă calumea.
Dacă vrei să devii mai prietenos te bagi în seamă cu ele. Nu aştepta să te bage ele pe tine în seamă.

| ridhimagupta a răspuns:

Incearca sa scapi de timiditate sa te dai putin la ele si sa stii ca fetelor le place cand le iei apararea le protejezi si poate daca mai scapi de timiditate poate te indragostesti de vreo fata si ea de tine si poate va cuplati big grin Bafta