| ĂăăAlexandra a întrebat:

Daca menstruatia intarzie este vreo problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca estethinking, se mai intampla sa intarzie:*

6 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Nu e nicio problema. La varsta ta e ok si daca intarzie 2 luni happy

| neutrino a răspuns:

Aaaa! Nu, poate fi doar o sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat intarzie.2-3 zile, nu. Daca depaseste 2 saptamani, mergi la medic.Numai bine.

| RandomGirl a răspuns:

Daca iti intarzie mai mult de 2 saptamani este foarte posibil sa fie o sarcina!
Depinde de cat timp iti dureaza, menstruatia poate fi influentata de mai multi factori:
- dieta, daca ti-ai schimbat brusc alimentatia in ultimul timp poate declansa un dezechilibru in organismul tau si da se poate reflecta prin absenta ciclului;
- stresul, incearca sa te relaxezi, ia-o mai usor, daca te gandesti prea mult la ciclu s-ar putea sa il faca sa mai intarzie;
- dereglari hormonale, depinde de ce varsta ai, daca ai ciclu regulat etc
- infectie vaginala, daca ai simptome ca :mancarimi, secretie vaginala galbuie, cu un miros intepator(de peste), vascoasa atunci e foarte posibil sa ai una, la unele infectii nu apare vreun simpton decat dupa cateva luni pana la ani; este posibil sa faci o infectie vaginala chiar daca esti virgina;
Daca ai inceput sa ai ameteli sau stari de voma ar trebui sa incepi sa te ingrijorezi, sunt primele semne de sarcina.
Poate fi o problema sau nu, daca erai mai detaliata iti ofeream o raspuns mai specific.
Iti doresc o seara placuta!
Daca ai alte intrebari, nu ezita sa ma intrebi! happy

| ĂăăAlexandra explică:

Nare cum sa fiu insarcinata. De ce? SUNT VIRGINA GANDESTETE PUTIN =].

| anonim_4396 a răspuns (pentru ĂăăAlexandra):

Mie una mi-o intarziat odata 2 lunilaughing)si nu s-a intamplat nimica>big grin