| user11080601008 a întrebat:

Daca merg la medicul ginecolog si ultimul contact sexual a avut loc mai exact pe 30 mai, se poate constata cu exactitate daca sunt sau nu virgina? atunci a fost prima si ultima data, si nu a curs deloc sange. nu am avut nicio problema dupa, menstruația imi vine in mod normal. doar ca parintii mei s-ar putea sa ma duca la medicina legală sau la un ginecolog din orasul meu sa vada cu exactitate daca sunt sau nu virgina.

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu poate sa spuna daca s-a intamplat sau nu. Sunt doar mituri si prostii bagate in cap adolescentelor. E cuvantul tau impotriva cuvantului lui, daca vrea sa spuna ca nu mai esti virgina. E o prostie totala chestia asta. Sustii ca nu ti-ai inceput viata sexuala. Nu are voie sa introduca absolut nimic, nu are cu ce sa te verifice si cel mult priveste si spune ce doreste.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, se constata imediat dezvirginarea la primul consult ginecologic, fiindca medicul vede himenul rupt.

Nu are nici o importanta cand ai avut sex sau menstruatie, ca nu dupa ele vede medicul daca esti sau nu virgina, dar odata ce ai avut sex esti 100% dezvirginata, deci virginitatea ta a zburat de la prima partida de sex!

Daca ai avut sex neprotejat, s-ar putea sa fii gravida sau sa ai boli cu transmitere sexuala... toate se pot vedea la prima consultatie, pe care ti-o va face ginecologul.

| mihai69 a răspuns:

Medicul poate cel mult să constate că ești deflorată. Nu are însă cum să determine CUM anume s-a produs evenimentul: prin masturbare, accident etc. sau act sexual.
Din punctul lui de vedere, indiferent de starea himenului tău, ești încă virgină; dacă susține altceva, e un [cenzurat].

| anonimuIl a răspuns:

Ce motiv au părinții tăi să te verifice?

| user11080601008 explică (pentru anonimuIl):

Am avut prima relatie cu un tip si acel tip era foarte toxic si mi-a facut multe chestii naspa. si eu de obicei nu prea ma deschid fața de ceilalti. restul poveștii nu o pot expune pe internet.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Draga moșului, virginitatea e ca la cutia de Cola. Ai tras de inelușul ăla, a fâsâit, s-a desprins sigiliul, s-a format o gaură, și cu asta basta. Cola e desfăcută. N-are cum sa fie resigilată. Nu trebuie să determini cu exactitate dacă e desfăcută sau nu, nu e loc de dubii.
Poate ai noroc să fii una din foarte rarele femei cu himen elastic, dar asta e o raritate.
Baftă cu mami și tati, sper să te înțeleagă, la vârsta adolescenței îți pierzi capul în 3 secunde când o iau hormonii la goană, și vrei să scapi de virginitate ca de râie.

| user11080601008 explică (pentru MihaiSpeedster):

Mi s-a intamplat o chestie, nu ma simt bine sa explic public însă dupa toate cele întâmplate considera ca ar trebui sa merg la medicul ginecolog si voiam doar sa stiu, pe internet am gasit păreri pro si contra)

| Konstantinos99 a răspuns:

Spune adevarul si aia e, ce poate sa iti faca? Medicul dinecolog nu constata doar himenul, canalul vaginal este dovada virginitatii si va sti 100% ca ai facut-o. Nu te du acolo sa faci circ, sincer daca ai si un parinte violent (verbal sau fizic)nu iti recomand! Mai mult in momentul in care minti ochiul ti se dilata si un doctor profesionist indiferent de specializare va observa mai ales ca nu ai fi prima ce doreste sa fentezewinking Vorbeste cu parintele cel mai apropiat si va sti cum sa gestioneze situatia. Curaj! Emotiile au trecut cand nu trebuiau, acum nu exista cale de scapare. Alege cea mai buna vairanta.

| aihao a răspuns:

Sigur ca se vede ca nu mai ești virgina.