| antoniaidk a întrebat:

Dacă mergi de buna voie la un băiat acasă și începe sa te *** fără acordul tău se considera viol? Adica tu ai mers de buna voie la el.

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai mers la el?
Nu crezi ca ai consimtit la sex, ataat vreme cat te-ai dus de buna voie acolo?
Violul in acest caz este comentabil si acuzatia indoielnica, pentru ca, ai acceptat tacit sa mergi la el.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai mers de bună voie la el în vizită.
Dacă ați avut o înțelegere anterioară vizitei chiar că această vizită are ca scop un act sexual nu se consideră viol.
Dacă el a făcut avansuri sexuale explicite, iar dta ai refuzat, și acesta a avut loc prin constrângere fizică, violență, se consideră viol.
Dar dacă vrei să îl acuzi în fața justițieide violență, ai nevoie de un certificat de la medicina legală care să constate violența.
Astfel cel târziu a doua zi după eveniment să te prezinți la cabinetul de medicină legală unde se vor preleva probe vaginale care trebuie să conțină spermatozoizi proveniți de la el. Nu știu cum se păstrează asemenea probe ca apoi să se confrunte cu spermă recoltată de la el să se vadă că conțin același ADN. Apoi pe corpul tău trebuie să rămână urme de violență.
Dacă nu există asemenea urme, nu ai cum să dovedești că a fost viol. Dta ai acceptat vizita, nu a rămas nici o urmă de violență.
În fața legii, polițist care anchetează cazul, procuror, nu au pe ce să bazeze cazul decât cuvântul tău contra cuvântului lui.
Dta nu ai nici o dovadă materială ca să susții ceea ce afirmi, procurorul va da NUP, neînceperea urmăririi penale.
Dacă aduci cumva dovezi false, automutilare, zgârieturi autoprovocate, un criminalist poate demonta falsul.
Așa că dacă ai mers de bună voie la el și el te-a siluit, să-ți fie de bine și de învățătură de minte.

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Mai pe scurt si pe direct. Poti sa stai dezbracata la el in vizita daca tu nu vrei sa te culci cu el nu are dreptul sa te atinga.

| sadrian46 a răspuns (pentru Freya1):

Ca să înțeleg ce ai vrut să mă întrebi.
Vii la el în vizită de bună voie.
Te dezbraci de bună voie.
Îl intrebi delicat și chiar politicos, îți ceri permisiunea, cu pretextul că vrei să să îi areți tatuajele.
El acceptă.
Îți vede podoabele naturale.
Podoabele lui se impresionează și se umflă și cer o soluționare urgentă.
El îți cere permisiunea să își rezolve problema pe care tu i-ai creat-o.
Pentru asta ar trebui să te atingă.
Dta îl anunți că el nu are dreptul să te atingă.
Atunci el trece pe funcționarea în regim automat de avarie, ca să se salveze de tulburarea pe care i-ai produs-o în mod conștient și voluntar, că doar nu ți-ai închipuit că el este Pinochio, adică din lemn.
Dta ai primit ce ai dorit, că de aia ai mers acolo și ți-ai dat chiloții jos de pe tine.
Dacă tu numești asta viol. eu sunt de acord, dar tu ești aceea care a violat.
Eu ca judecător la tribunal, te-aș absolvi de pedeapsă, că erai stătută, adică nef*tută și în călduri și se pare că te desf*uți repede, ceea ce acordă circumstanțe atenuante, că și Eva a dat vina pe șarpe, din acelaș motiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

E ca si cum ai zice "eu cer sa fiu violata, dar el nu are dreptul sa ma atinga daca eu ma opun ca vai doamne sunt femeie", nu te poti astepta ca societatea sa i-a apararea, Depinde de mai multe chestii, sentinta violatorului trebuie sa fie stabilita Dupã gravitatea faptei, si dupã prostia victimei

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista cere sa fie violata.O femeie sau un barbat daca este supus anumitor chestii fara voia lui se numeste agresiune indiferent de situatia.Chiar si cu o prostituata daca te culci fara voia ei tot viol se numeste.Nici pe nevasta ta nu o atingi daca nu vrea, pentru ca altfel ar insemna ca la fiecare obsedat ce i se nazare la o femeie pe strada sau etc i se permite sa o... fara sa ii faca nimeni nimic.
Sunt femei cu probleme psihice ce umbla imbracate sau dezbracate mai degraba pentru ca au probleme si nu judeca, tie daca ti se nazare la ea ai dreptu sa o calaresti? Daca o fata vrea sa se culce cu tine iar dupa se razgandeste din teama sau alte motive, tu ai dreptu sa o iei cu forta ca doar nu te-ai dus pana acolo degeaba? Sunt copii ce merg dupa nenea ca ii da o bomboana, asta ce inseamna ca el a vrut sa se culce cu el?

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Deci ce spui tu e ca daca te pornesti trebuie sa f...ti indiferent despre cine e vorba, ce situatie e etc nu?
Pai si atunci care mai este diferenta intre noi si animale? Poate o aveam mai putina minte fata respectiva, pote are probleme psihice.Dar pe tine atata te duce capul incat sa nu te abti sau sa nu ii spui "du-te mai fata de aici".
Poate incerci, dar daca refuza o lasi in pace ca pe tine te controleaza mintea nu penisu.
Ce mentalitate e asta "isi da bluza jos o f...t"? Nu ai pic de control sau gandire? Sau daca tot incerci si nu vrea nu ai pic de gandire sa ii spui "foarte bine pleaca" trebuie sa o iei cu japca pentru ca te-ai pornit tu? Unde scrie ca ea e obligata sa stea sau accepte?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Eu incerc sa ma pun in picioarele unei femei, imi dau seama ca e mai naspa sa fii slaba dpdv fizic.
Dar ce ar cauta o femeie in casa unuia? La ce poate sa se astepte? Sa-i citeasca in palma pe bune acum.
I-as da doua suturi in fund, daca se opune sau se razgandeste(avand probleme emotionale)

Pai asta ziceam difera, una e agresiunea fata de minori Pentru ca sunt vulnerabili. Dar mai sunt cazuri de "violuri" in care tinerii consuma bauturi alcoolice, iar tipu pica ca a violat-o. Desi e clar ca ambii sunt sub influenta.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca tu esti asa instabil emotional incat ai lovio daca nu sta nu mai am ce sa zic sincer.
Pai si eu am mers la vecinu in casa sa il intreb ceva sau sa ma ajute la ceva da asta nu inseamna ca trebuie sa stau sa ma....Am mers lejer imbracata de casa si poate si lui i s-a miscat ceva dar nu a sarit sa ma violeze.Am mai fost in casa la fost iubit ca m-a chemat, ploua afara si nu am putut sta in parc si am stat cu el in pat dar nu am facut nimic daca nu am vrut.Si am multe alte exemple si intamplari ca am avut si eu gasca de prieten sau prieteni baieti dar nici unu nu l-a luat cu japca pentru ca am mers la el in casa sau am stat pe un pat.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Freya1):

Ai dt-o cu mucii in fasole. Cum adica poate sa stea si dezbracata si sa nu patesti nimic? Care este limita de "dezbracata" in care consideri ca barbatul de langa tine nu ar trebui sa inceapa sa te pipaie? Consideri ceva normal sa te afisezi dezbracata fara repercursiuni? Personal consider ca asta este cea mai nesimtita forma de "attention whoring" Esti atat de insetata dupa atentie incat te-ai expune goala in fata unui barbat si te astepti sa nu patesti nimic?

| sadrian46 a răspuns (pentru Freya1):

Păi s-a dezbrăcat să îmi arate păsărica, nu la asta am răspuns?
Dacă nu ai fost niciodată bărbat, și nici nu o să fii, că îți lipsește instrumentul nu judeca așa.
De ce și-a dat bluza jos, să îi fac masaj erotic?
Eu spun una și dta îmi răspunzi alta ca să arăți că te pricepi la diferența dintre noi și animale. Halal să-ți fie!

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Da unde a zis fata ca sa dezbracat, ca nu vad...
Si nu vorbesc doar de cazul ei, ci in general daca mergi la cineva acasa nu e obligatoriu sa te f...i.

| Emma30555 a răspuns (pentru Freya1):

Barbatii de pe situl asta se pare ca au inclinatii spre viol.

| Freya1 a răspuns (pentru Emma30555):

Daca asa abordeaza ei femeile sau asa cred ei ca gandesc femeile nu e de mirare ca multi au ramas pe laba.

| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Da, eu am fost violat de o gagică, am pus asta și într-o nuvelă de a mea. Se pare că am avut, așa cum zice Emma30555 o înclinație pentru asta. Ca amănunt ea m-a dezbrăcat cu forța. Apoi am reușit să scap cumva și m-am îmbrăcat înapoi. Și din nou, m-a dezbrăcat. tot cu forța. Atunci am cedat. Mi-am dat seama că nu am scăpare, că, dacă trebuie, trebuie. Ea s-a plâns apoi că nu am mângâiat-o suficient înainte de. Apoi că o am prea mică.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, atunci se numește - sex surptiză ca la Vaslui-.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uite, tu ai scris aici, ți-e ți-am răspuns, nu ei.
Nu tu ai scris asta?
====
Mai pe scurt si pe direct. Poti sa stai dezbracata la el in vizita daca tu nu vrei sa te culci cu el nu are dreptul sa te atinga.
Poti sa stai dezbracata la el in vizita
da, așa ai scris, așa că, ai venit tu, că tu ai scris,
ai venit la el în vizită, etc, nu mai repet.
tu ai scris, nu fata a scris, tu ai scris, ți-e ți-am răspuns.

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Fata asta a spus, ca daca a mers la el acasa si el s-a culcat fortat cu ea se numeste viol? Si tu ai inceput sa insirui chesti iar eu ti-am raspuns pe scurt. Daca un om (mai ales femeie) nu vrea sa intretina relatii intime cu tine nu poti sa o obligi, iar daca o faci se numeste viol.Si am spus ca poate sa stea si dezbracata daca nu vrea sa se culce cu tine nu se culca.Tu ai spus ca daca merge la tine si se dezbraca si etc iar eu ti-am raspuns ori incerci iar daca nu vrea o lasi in pace ori o scoti afara ca e nebuna da nu o fortezi ca poate are probleme psihice sau sa fie copila sau sa se sperie si razgandeasca etc depinde in ce relatii sunteti DAR NU TE CULCI CU EA FORTAT ca esti om nu animal, ai constiinta, gandesti, te abti si faci ce trebuie facut ca asa daca stam si ne gandim si violatori au circumstante atenuante " am vazut-o la plaja fara sutien si am violat-o ca doara ea si la dat jos singura","am vazut-o pe una intr-o fusta mai scurta si am violat-o ca doar ea si-a luat fusta aia si i se vad picioarele","a vrut sa isi inceapa viata sexuala iubita mea cu mine dar sa razgandit de frica, sau alte mltive asa ca am calarito fortat ca doar nu m-am pornit degeaba".

| sadrian46 a răspuns (pentru Freya1):

Ca să îți răspund trebuie să clarificăm întâi.
1. Ești virgină?
2. Ai avut vreodată orgasm intr-o relație sexuală normală cu un bărbat?
Apoi îți răspund cum e treaba cu conștiința, când intră dânsa-ntrânsa.

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Am avut o relatie de 8 ani, acum am alta de 2 ani cam asa cred ca stiu cum sta treaba cu dânsa-ntrânsa si fac si diferenta intre normal si anormal.
Si eu vreau sa te intreb ceva ca sa stiu cum cine stau de vorba.Esti din Vaslui?

| sadrian46 a răspuns (pentru Freya1):

Nu, Sunt ardelean, am trăit în Arad, Timișoara și Cluj-Napoca și sper să îmi cumpăr o casă de vacanță în P*la, Croația. Uită-te pe hartă, localitate reală așa o cheamă.
De altfel toată viața am avut și am și acum o morală sexuală foarte strictă și conservatoare, așa că aluzia la Vaslui ține de imaginația dtale.
Dacă ai experință sexuală, te întreb care este nivelul de conștiință al unui bărbat în momentul orgasmului?
Îți spun eu că zero, el este atunci într-o stare de conștiință modificată. Dar dacă o vede pe aia goală lângă el, și este viril și tânăr, plin de viață și de energie sexuală, sub starea de excitație, conștiința la care faci dta referire este obnubilată și el este în stare de acte pe care nu le-ar face în stare normală, așa că invocarea conștiinței care ar trebui să îl rețină de la viol nu are decât valoare teoretică. Atunci nu o mai are, atunci vorbește nevoia de supraviețuire, care îi spune să depună sperma, să aibă urmași, să meargă viața înainte. Iar aceasta este extraodinar de puternică de aceea el violează, nu pentru că este băiat rău. În acel moment lui nu îi mai pasă de închisoare, de cod penal, de nimic. Eu sunt bărbat și înțeleg asta, dta dacă nu înțelegi, spui că sunt de la Vaslui.

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Si eu sunt din ardeal si sincer ma mir ca ne difera asa mult mentalitatea.
Pana intr-un punct al explicatiei tale a fost ok, dar in momentul in care ai spus ca el violeaza pentru ca simte nevoia sa faca ceva sa supravietuiasca de parca moare inca o ora pana fuge la o prostituata spre exemplu si ca se excita prea tare nu ca e baiat rau ma sperie sincer...
Ok intelege tu ce vrei dar din perspectiva mea e un lucru anormal si aici tin sa inchei discutia pentru ca ne vom contrazice pana maine.

| sadrian46 a răspuns (pentru Freya1):

Nu, căci la prostituată el va folosi prezervativ, așa el nu supraviețuiește, soluția vieții este ca el să facă un copil, ca sămânța lui să întâlnească un ou, asta înseamnă supra-viețuire.
O închei și eu aici. O să îți trimit o cerere de prietenie.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este viol.

| Andreeush a răspuns:

Normal că e viol.
Chiar dacă o persoană merge de bună voie la cineva, dacă persoana respectivă nu este de acord să întrețină relații sexuale se consideră viol.

| Freya1 a răspuns (pentru Andreeush):

Insfarsit cineva ce gandeste normal.Ma bucur ca mai exista cineva care a inteles care e faza.

| mentholinks a răspuns:

Descrie-ne mai in detaliu cum te-a ftut fara acordul tau si iti vom da verdictul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se numeste viol, deoarece dupa cum o zici ai vrut sa fii violata. laughing

| Demidol a răspuns:

Da.

| LupusDei1993 a răspuns:

Si cum, ma rog, sa faca una ca asta? Nu poate pur si simplu sa te "fu*a" fara violenta fizica, iar daca cumva esti deja dezbracata atunci imi pare rau dar nu se mai numeste viol.