| OnurSuliman00001 a întrebat:

Daca mi-am dat drumul in partenera mea doar prima picatura sunt sanse de a ramane insarcinata?

21 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ea era in perioada fertila sunt sanse de a ramane gravida, daca nu era la ovulatie nu sunt, sulimane stai linistit nu vrei sa intregesti armata de oșteni?laughing

| OnurSuliman00001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Deci daca nu e pe stop nu sunt sanse?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OnurSuliman00001):

Si daca ea este la menstruatie mai sunt cazuri in care o poti lasa gravida se numeste sarcina peste menstruatie, dar de obicei cand o fată /femeie este la ciclu nu este bine sa faci sex, astepti sa i treaca perioada menstruală ca nu o tine un an. Ea ce varsta are dar tu?

| OnurSuliman00001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este la ovulatie, sunt sanse mari? ma ingrijorez

| OnurSuliman00001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Avem 16 ani..amandoi

| thebest909 a răspuns (pentru OnurSuliman00001):

Daca este la ovulatie sunt sanse extrem de mari... cele 5 zile inainte de ovulatie, ziua ovulatiei si cele 2 dupa ovulatie sunt cele mai fertile zile, daca contactul sexual avea loc in orice alta zi, ar fi fost sanse mici.
Fii mai atent si foloseste prezervativ pe viitor.

| MarianWLF a răspuns:

Clar sunt sanse, a luat pilula de a doua zi?

| dullcat a răspuns:

Da, sunt sanse mari.Ai idee cati spermatozoizi contine o picatura?

Folositi prezervativ!

| Hyperion7 a răspuns:

Absolut

| ReddY25 a răspuns:

Cam da

| StoicAnalysis a răspuns:

Sunt sanse cam 50%. Sunt oameni care se plang ca nu pot face copii tocmai din lipsa cantitatii de sperma. Totusi daca nu esti experimentat, fa-o cu prezervativ.

| Marius22222222222 a răspuns:

Ai numarat picaturile?

| OnurSuliman00001 explică (pentru Marius22222222222):

Nu,doar prima picatura dar din cate stiu prima picatura este lichidul preejaculator dar si acela contine spermatozoizi sau poate stiu gresit si este sperma..nu lichid

| sammie a răspuns (pentru OnurSuliman00001):

Da frate, tu faci s3x neprotejat inainte sa stii chestiile astea.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru sammie):

Bravo

| thebest909 a răspuns (pentru OnurSuliman00001):

Depinde foarte mult de momentul ejacularii, daca esti in momentul critic in care iti vine sa ejaculezi, sunt sanse sa scapi putina sperma (nu tot timpul), trebuie sa inveti sa te autocontrolezi, cand simti ca iti vine, strangi cat de tare poti si o scoti, dar nu iti mai recomand sa faci fara decat cand vrei un copil.

| sammie a răspuns:

Normal ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| GeorgeCazan a răspuns:

O picătură înseamnă multe milioane de înotători. Deci fă și tu calculele.

| FindMyName a răspuns:

Orice picătură cât de mică o fii, are șanse de a rămâne! Folosiți prezervativ de acum

| Yuki0799 a răspuns:

Da, șanse destul de mari.