| sweet_5534 a întrebat:

Daca n-am avut niciun prieten pana la 20 de ani e posibil sa imi fii facut cineva farmece? Precizez ca nu m-am sarutat niciodata cu niciun baiat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sweet da ce ai facut pana acum? nu a indraznit nimeni la tine? fiindca eati prea fitoasa? nu tia descoperit nimeni frumusetea, interioara sau exterioara? farmecele nu intra in discutie. daca tu crezi in ele esti naiva.nu exista asa ceva.esti timida? sau ce? stai numai in casa? iesi la lume im plimbari, intr-un bar la o cafea, imbracate sexi nu provocator, feminin si sexi, priveste cu curaj, si zambeste indraznet.succes.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu cred in farmece. Si am cunsocut multe fete care nu avusesera prieten pana la varsta de 20 de ani si acum au o viata normala, sunt casatorite si fericite.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu... Chiar crezi in vraji? Daca ai intrat in panica din cauza ca ai 20 de ani si nu ai avut nici un prieten, incearca sa fii mai sociabila, mai abordabila. si o sa vezi ca nu e atat de greu.

| Linda a răspuns:

Inafara de farmece ce alte motive crezi tu ca ar putea fi?

| BlueDreams a răspuns:

Wow.Greu mai gasesti fete care nici macar sa nu se sarute pana la 20 de ani. Dar in fine mai exista si eceptii.Chestia asta cu sa ai un prieten doar cand esti majora sau altele sunt de pe vremea bunicii. Daca nu ai avut un prieten pentru ca nu ai gasit pers potrivita mai cauta si nu te ingrijora nu e chiar ceva grav.

| Munchkin a răspuns:

Ba da, Moş Crăciun...

| rozalia25 a răspuns:

Uita-te putin pe http://vrajitoarea-rozalia.blogspot.com/, scrie-mi mai multe despre tine, si o sa-ti zic daca este sau nu ceva facut (e adresa de mail acolo).

| sorin a răspuns:

Pai nu s-a ivit ocazia sa ai.

| cristi27 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine, nu trebuie sa fi dezamagita, trebuie doar sa fi optimista si ai sa vezi ca va veni si soarele pe strada ta, bafta multa pup

| meyryi a răspuns:

Nu cred. dar asta e soarta.nu a fost sa fie pana acum. stai linistita ca nu esti singura care nu s-a sarutat cu cineva pana la20 de ani. va veni si acel moment in care va aparea cineva in viata ta.

| Jupiter a răspuns:

Sunt sigura ca daca ai fi vrut sa saruti pe cineva, nu te-ar fi oprit nici un farmec.

| valy07kdpv a răspuns:

Chesta cu vrajile sunt pentru copii an povesty
coboara cu picioarele pe pamant
treaba cu pupatul....la tynerii din ziua de azi se numeste sarut
asa ca coboara un pic din nory

| DeeVee a răspuns:

Nu...Foarte rar se intampla chestii de genul "farmece" doar daca nu ai vreun dusman... Dar stiu persoane care desi sunt mai mici ca tine(18, 19 ani)...nu au avut deloc prieten/a...
Nu te ingrijora lucrurile astea vin de la sine...:*happy

Numai bine

Baby.ShiNe

| just4fun_8801 a răspuns:

Dap, fat-frumos iti face farmece! Am citit eu in stele aseara!
Maturizati-va nu exista asa ceva, daca nu ai avut prieten nu e o problema o sa gasesti tu pe cineva in curand...

| ancalazar a răspuns:

E posibil sa nu ai destula incredere in tine si prin urmare sa fii prea..."stearsa"(pentru ca TU nu te pui in valoare) pentru a putea fi observata de tipi si in plus daca stai mult in casa si nu prea iesi nici cu fetele sau amici... iarasi nu-i bine.Nu crede in farmece! Dar incearac sa crezi in forta gandirii pozitive! Daca tu nu ai incredere in tine si nu te deschizi spre ceilalti ei nu vor veni spre tine aiurea...

| Mircea_blabla a răspuns:

Mai mult ca sigur farmecele sunt cauza. N-am dubii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai 20 de ani si scrii asa? sa nu-mi spui ca ai luat si bacul? crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum ti sa mai raspuns poate ca cei care au vrut sa fie prietenii tai nu se ridicau la asteptarile tale, totusi se vede ca ai tinut la unele valori, care sunt destul de rare, si putini, dincauza multora fara astfel de valori, adica usuratice, multi se multumesc si acelea si nu mai cauta comorile. Asa ca daca aia cele valori, ar fi bine daca ai sti unde poti gasi acele persoane care le apreciaza si crede-ma ca ele exista. p_dan91@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti pot spune care sunt persoanele care tin la astfel de valori, si motivul pentru care le detin, deoarece in lumea sata care se degradeaza, si cel mai important de ce sunt importante pentru ei si nu este deloc usor. detalii la p_dan91@yahoo.com

| little a răspuns:

De unde esti? big grin... poate ca... esti... nu stiu... da-mi idul tau si vb in prv happy... sunt un fel de " Consilier de Urgenta " happy...