| umbra_2505 a întrebat:

Nu am avut nici nu am niciun prieten si am 20 de ani.Nu m-am sarutat niciodata cu un baiat. E ceva normal?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pot fi doua explicatii. Ori te crezi inferioara si te crezi nedemna de o relatie cu vreun baiat acceptabil ori te crezi net superioara si fiecare are cate un efect. Ar trebui sa te gandesti mai bine. Se poate pur si simplu sa nu fi gasit baiatul potrivit. Eu nu spun niciodata nu unei oportunitati dar nu caut in disperare o relatie. Cu siguranta atunci cand te va impresiona un baiat vei simti fluturasi. Toate la timpul lor. Nu trebuie sa te simti aiurea din aceasta privinta. Ai trecut la o etapa noua, acum gandesti un pic diferit. De obicei spui ca nimeni nu te impresioneaza dar totodata nici nu ai vrea sa o faca. Iti faci singur rau. Singurul mod in care poti fi sigur ca nu e o tragedie ca nu esti cu nimeni e atunci cand stii ca ai profitat de orice ocazie si pur si simplu nu a mers. E bine sa nu ai regrete. Mai bine risti si pierzi, macar peste ani iti amintesti de stangacia ta intr-o anumita situatie si razi cu gura pana la urechi. Pierzi ceva pe moment poate, dar peste ani castigi mai mult. Iti dai seama ca ai trait viata, nu ai trecut prin ea.

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca" umbra "este fata, atunci nu prea este normal. Poate nu esti atrasa de baieti! Poate-ti plac tot fetele dar nu sti asta!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai tot timpul, va rasari soarele si pe strada ta, nimeni nu ramane singur decat daca vrea sau e indecis, se hotaraste mai greu.

| anad a răspuns:

Nu e anormal, dar e pacat ca in cei mai frumosi ani, cand e timpul celor mai frumoase prietenii, tu ti-ai refuzat aceasta bucurie.Traieste-ti viata acum, ca daca mai imbatranesti iti vei gasi si mai greu un prieten.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E normal daca tu te simti in regula cu chestia asta. Daca te simti frustrata, atunci ai nevoie de o schimbare de mediu, poate si de abordarea si astea sunt probleme usor de rezolvat.

| Farcas a răspuns:

Nu e nimic anormal. Daca tu ai simtit acest lucru, adica sa nu ai nici un prieten e ok. O sa ai timp si de ei, crede`ma.Vei da peste o gramada de te vei satura mai repede decat crezi.Cat despre sarut, nu`ti fa griji, totul vine de la sine, iar daca viitorul tau prieten v-a tine la tine, sigur v-a avea rabdare sa te invete multe lucruri.

Bye-bye!

| mariaw a răspuns:

Depinde de ce vrei tu in general, practic tu iti construiesti "normalitatea" prin asteptarile si cerintele tale.
Totusi nu te complace in situatie

| masly a răspuns:

Da u vrei sa ai? nu ti-a placut de nici un baiat pana ak? nu stiu ce sa zic.esti mai timida de fel? cred ca te simti asa de singurasadsadsad

| sabela a răspuns:

Nu cred ca este ceva anormal, toate vin la timpul lor, dar i-ti spun ca au un farmec aparte prieteniile din adolescenta. Atunci cand trec anii te gandesti cu nostalgie la ele.

| dodoxvp a răspuns:

Eh si ce ai pierdut? nervi stres si nopti "albe" pentru un suflet care nu te vrea sau care nu te merita si realizezi asta prea tarziu ca sa mai poti da inapoi. hopa...stai ca am intrat in transa laughing, mie mi se pare normal, poate ai alta orientare sexuala sau poate ca nimeni nu te-a meritat pana acumwinking sarutul e o chestie foarte placuta doar daca iubesti persoana cu care te saruti, altfel nu simti nimic sau mai rau ti se pare gretoshee hee

| BeT a răspuns:

Este cel mai normal. O femeie trebuie sa isi pastreze"Sarutul"pentru. unicul eii partener.Parerea mea este sa te pastrezi, stiu ca multi vor zice ca sint un"primitiv". In schimb fi foarte atenta cu barbatii care in mare parte sint niste"profitori". Eu cred ca onoarea unei femei este sa se sarute cu un singur barbat.