| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu am o prietena cum ar fi bine sa incep viata sexuala? la ce varsta si cu cine?big grin

Răspuns Câştigător
| Lampard a răspuns:

Poi prietene in primul rand trebuie sa iti gasesti o fata care iti place foarte mult si sa ai o relatie buna cu ea daca vrei sa faci sex cu acea persoana daca vrei poti sa te duci si la panarame pentru sexlaughing nu e asta o problema. varsta la baieti nu prea conteaza de la 14 ani mi se pare normal sa incerci fiind baiat, dar vezi ca daca faci sex cu o fata virgina sa te porti mai tandru cu ea cand penetrezibig grin sper ca ti-am fost de ajutor!

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ia vezi, cu televizorul, PC-ul, peretele merge? Ca ai zis ca nu merge cu prietena.
Asteapta pana la 17-18 ani, si fa-o cu persoana potrivita, pe care chiar sa o iubesti, care sa te iubeasca, sa nu existe ezitari, sa nu fiti stresati nici unul pe motiv ca "Daca nu se simte bine ce ma fac"? Sa nu faceti un lucru din obligatie, ci din dragoste. Cam astea sunt "cerintele". Inainte de toate, documenteaza-te despre tot ce inseamna sex: riscurile meseriei (Viata sexuala nu o incepi ca sa te dai mare in fata prietenilor, viata sexuala o incepi cand simti ca e momentul potrivit si persoana potrivita), metode contraceptive, aparatele genitale si cum functioneaza ele, boli cu transmitere sexuala etc.pentru ca sa eviti situatia jenanta de a pune intrebari pe TPU gen "Daca mi-a facut sex oral poate ramane insarcinata?".
Bafta

| TeoPT a răspuns:

Tot eu sunt.
Intr-una din intrebarile tale am vazut ca ai 14 ani. Chiar ai 14 ani si vrei sex? Esti cam batut in freza, nu crezi? Masturbeaza-te in continuare (informatie preluata tot dintr-o intrebare a ta), lasa sexul, asteapta pana la 18 ani, timp in care inveti sa iti faci singur o prietena si sa ai grija de ea, nu sa ne intrebi pe noi cum sa procedezi (Tot intr-o intrebare de-a ta am gasit ceva gen "cum sa imi fac o prietena, cand o sa am prietena". ceva de genul asta)
Nu ma intelege gresit, sunt mai mic ca tine laughing Asa ca nu iti imagina ca sunt vreun om "mare" care te critica. Doar iti spun ca mai ai de mancat mamaliga pana sa iti incepi viata sexuala, tu ar trebui mai intai sa iti faci ordine prin cap. Bafta

| Sperman a răspuns:

De cand ti se scoala bendixu, iar eu iti propun sa faci sex cu Alexis Texas. laughing

| xxdd a răspuns:

Paii. cel mai bine e sa asepti momentul oportun pentru asta.
Sa o faci cu cine o sa-ti placa la momentul potrivit, cand chiar iubesti pe cineva si simti ca vrei sa faci asta.
Nu cum e acum, sa vrei sa faci asa dar n`ai cu cine straight face
Nu te mai grabi.straight face

| Douapunccteunics a răspuns:

17.
Cu persoana iubita!

| lime_3980 a răspuns:

Eu nu iti recomand prostituatele pentru ca sunt pline de boli venerice.
Ar trebui sa astepti sa te cuplezi cu cineva, care sa nu fie purtatoare de boli venerice.
Ca baiat poti sa o incepi devreme. Riscul e ca pe la 30 de ani, penisul nu-ti va mai intra in erectie sau va intra greu.

| Nu a răspuns:

Cu grija, cand vrei, cu cine ai la dispozitie.
Alta explicatie nu este, doar nu vrei sa-ti zic data si ora exacta si datele din buletin ale cuiva, nu?

| BalonaşDulcee a răspuns:

Cu cine vrei tu (sau cine accepta pentru ca sunt multe persoane care nu cauta decat "sex" cauta o relatie si abia dupa puteti vb de "sex") si cand te dimti tu pregatit atunci :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu, masturbarea este solutia perfecta pentru cei care inca nu stiu cum sa scrie.